Automaty 6 czerwca 2023

Ważne przejęcie na rynku medialnym. Duże zmiany

autor: redakcja
Szwajcarska firma Ringier Sports Media Group (RSMG) i Vicontrol SGPS SA zawarły umowę dotyczącą przejęcia A Bola (gazeta, telewizja cyfrowa i telewizyjna) oraz magazynu AutoFoco.

Transakcja ma zostać sfinalizowana w ciągu najbliższych tygodni. Obie strony zobowiązały się do zachowania w tajemnicy ceny sprzedaży oraz wyceny części przejmowanych spółek. RSMG łączy krajowych liderów rynku mediów sportowych z globalnymi rozwiązaniami technologicznymi. Z ośmioma markami i wieloma innymi dociera miesięcznie do ponad 30 milionów fanów sportu od Europy Środkowej po Afrykę Zachodnią. RSMG została założona latem 2022 roku jako spółka zależna szwajcarskiej firmy Ringier AG, firmy medialnej i technologicznej.

Ringier jest szwajcarską firmą medialną i technologiczną. Grupa obejmuje około 140 spółek w 19 krajach, które obsługują szereg wiodących marek medialnych, platform cyfrowych i rynków. Prawie 80 procent zysku operacyjnego pochodzi z biznesu cyfrowego. To czyni Ringier jedną z czołowych firm medialnych w Europie. Rodzinna firma od 190 lat opiera się na przedsiębiorczości, współpracy, innowacyjności, zaufaniu i odwadze – czytamy w oficjalnym komunikacie.

A Bola to czołowa gazeta sportowa z siedzibą w Portugalii, która obejmuje szeroki zakres krajowych i międzynarodowych wiadomości sportowych, ze szczególnym naciskiem na piłkę nożną. Zyskała znaczącą reputację dzięki kompleksowemu zajmowaniu się piłką nożną, dostarczaniu dogłębnych analiz, raportów z meczów, wywiadów z zawodnikami i wiadomości transferowych. Gazeta obejmuje zarówno krajowe ligi portugalskie, jak pozostałe międzynarodowe rozgrywki. Oprócz piłki nożnej A Bola obejmuje również inne sporty, takie jak koszykówka, piłka ręczna, tenis, sporty motorowe i inne. Przez lata A Bola zyskała wierne grono czytelników i stała się podstawowym źródłem informacji sportowych w Portugalii.

 

Dodaj komentarz