Ogolna 8 sierpnia 2022

Wielka Brytania: Kilkuprocentowy wzrost obrotów i liczby zawieranych zakładów

autor: Mateusz Mazur
Komisja ds. Hazardu opublikowała dane dotyczące zmian na brytyjskim rynku. Odnotowano między innymi wzrost obrotów oraz liczby zawieranych zakładów. 

Wzrost obrotów w Wielkiej Brytanii

Dane komisji dotyczą zarówno zakładów online, jak i stacjonarnych. Wskazują, że w okresie od kwietnia do czerwca 2022 roku całkowity zysk z hazardu online (GGY) wyniósł 1.2 miliarda funtów, co stanowi wzrost o 1% w porównaniu z okresem od stycznia do marca. Całkowita liczba operacji wzrosła o 5%, przy 5-procentowym wzroście średniej miesięcznej liczby aktywnych kont.

W przypadku automatów GGY obroty wzrosły o 4% do około 565 milionów funtów, natomiast zysk ze spinów wzrósł o 5% do 18.7 miliarda funtów. Średnia miesięczna liczba aktywnych kont podskoczyła tutaj o 4% do 3.6 miliona.

Spadek czasu trwania sesji

Interesująca wydaje się również informacja, że średnia sesji trwających ponad godzinę wzrosła o 5% do 8.4 miliona, co stanowi 7% wszystkich. Średnia długość sesji wyniosła natomiast 17 minut, co oznacza jednominutowy spadek.

LBO GGY wzrósł do 584 miliona funtów, co stanowi wzrost o 6%. Całkowita liczba zakładów i spinów wzrosła natomiast o 3% do 3.3 miliarda.

Komisja zakomunikowała, iż oczekuje od operatorów zachowania wyjątkowej czujności w obliczu ożywienia pandemicznego w Wielkiej Brytanii oraz wpływu obecnej sytuacji gospodarczej. Wydano również specjalne wytyczne oraz zachęcono operatorów do dalszego przestrzegania zasad wprowadzonych podczas pierwszego lockdownu.

Dodaj komentarz