Ogolna 8 września 2022

Wielka Brytania: Zmiany w rządzie spowolnią proces przeglądu ustawy hazardowej?

autor: Mateusz Mazur
Lizz Truss została mianowana nowym premierem Wielkiej Brytanii, a brytyjski rząd czekają teraz gruntowne zmiany, które z całą pewnością odbiją się również na brytyjskiej branży hazardowej. 

Nowa Sekretarz Stanu

Naturalną koleją rzeczy jest, że wraz z nową premier do gry wkracza zupełnie przebudowany gabinet. Oznacza to, pojawienie się kolejnej osoby, która zostanie delegowana do nadzorowania regulacji brytyjskiego przemysłu rozrywkowego. Jako że obecnie hazard wchodzi w zakres kompetencji Sekretarza Stanu ds. Cyfryzacji, Kultury, Mediów i Sportu (DCMS), wiemy już, że pieczę nad tym sektorem gospodarki sprawować będzie, mianowana na to stanowisko, Michelle Donelan.

Nowa Sekretarz Stanu doczekała się już gratulacji od Betting and Gaming Council (BGC), czyli brytyjskiej organizacji handlowej, która przy tej okazji przypomniała również o konieczności zmian w sektorze. Mowa tu przede wszystkim o długo oczekiwanym – i wielokrotnie opóźnianym – przeglądzie ustawy o hazardzie z 2005 r.

Zmiany w prawie hazardowym?

Wciąż trudno określić czy nominacja Donelan przyspieszy proces przeglądu ustawy czy dodatkowo go opóźni. Data ukazania się raportu pozostaje nieznana i niewykluczone, że nowa para oczu, która uzyska wgląd w sprawę może doprowadzić do zmiany jego treści.

– Przez wiele lat bardzo ściśle współpracowaliśmy z DCMS, aby pomóc rządowi znaleźć właściwą równowagę w procesie przeglądu ustawy hazardowej. Tak aby nadal wprowadzać duże zmiany i wyższe standardy dotyczące bezpieczniejszego hazardu oraz aby lepiej chronić najbardziej podatnych na zagrożenia. Jednocześnie zapewniając milionom ludzi, którzy cieszą się okazjonalną rozrywką, całkowicie bezpiecznie do tego środowisko – zaznacza dyrektor generalny BGC Michael Dugher.

Dodaj komentarz