Ogolna 2 października 2019

Wielka fuzja lada dzień. Flutter Entertainment połączy się ze Stars Group

Już rok temu “The Sunday Times” informował, że Flutter Entertainment, właściciel m.in. Paddy Power, Betfair i  Sportsbet planował połączyć się ze Stars Group. Wówczas do fuzji jednak nie doszło, ale rozmowy tak naprawdę nie zostały zerwane. W najbliższej przyszłości, jeśli akcjonariusze poprą plan, dojdzie do jednego z największych scaleń w historii branży bukmacherskiej. 

Fuzja ww. podmiotów doprowadzi do stworzenia giganta hazardowego z prawie czterema miliardami przychodów (suma obliczona na podstawie ubiegłego roku rozliczeniowego obu firm – przyp.red). A plan połączenia jest jak najbardziej realny, ponieważ w środę irlandzka firma zgodziła się na połączenie wszystkich akcji ze Stars Group z siedzibą w Toronto, która jest właścicielem m.in. Poker Stars, Full Tilt i Sky Bet.

Powiększona firma będzie miała swoją siedzibę w Dublinie, a jej akcje będą na londyńskiej i irlandzkiej giełdzie. Najważniejszymi osobami w firmie będą Peter Jackson, który będzie pełnił funkcję dyrektora wykonawczego. Wcześniej taką samą rolę pełnił w Flutter Entertainment. Gary McGann będzie kierował zarządem nowej firmy. Natomiast prezes wykonawczy Stars Gruop, Divyesh Gadhia, będzie zastępcą przewodniczącego, a jego dyrektor generalny Rafi Ashkenazi zostanie dyrektorem operacyjnym.

Prawdopodobny podział udziałów po fuzji:

Flutter Entertainment 54,64%

Stars Group – 45,36%

***

Jeśli umowa zostanie podpisana, na rynku pojawi się gigant na skalę światową. Fuzja sprawi, że nowy operator będzie miał firmy na tak wiodących rynkach, jak hiszpański, włoski i niemiecki. Łącznie będzie posiadał cztery miliony klientów na 100 międzynarodowych rynkach.