E-Sport 31 lipca 2019

Wielka transakcja w świecie esportu – Astralis sprzedane!

autor: MR
Organizacja CS:GO Astralis oraz jej odpowiednik w LoL'u Origen zostaną sprzedane w następnym tygodniu. Kwota transakcji nie została ujawniona, ale opierając się na informacjach TV 2 SPORT może ona wynieść w granicach 10-15 milionów euro. Obie drużyny będą władane przez nową firmę, która nazywać się ma "Astralis Group ApS".

Zespół CS:GO, który zdominował scenę przez większą część 2018 roku, jak i na początku bierzącego sezonu oraz formacja LoL'a Origen należały do tej pory do RFRSH Entertaiment. Już kilka tygodni temu słychać było głosy o tym, że firma zamierza się skoncentorwać w głównej mierze na turniejach z serii BLAST Pro Series oraz innych rzeczach związanych z "BLAST-em".

CEO RFRSH – Nikolaj Nyholm ma zrezygnować i objąć tę samę funkcję w nowym tworze zarządzającym Astralis i Origen. Podobnie ma być z innymi zarządzającymi dotychczas, którzy budować będą od nowa markę opartą na dobrze znanych na scenie drużynach. Tego samego dnia co informacja o sprzedaży organizacji świat obiegła informacja o wynikach finansowych RFRSH Entertaiment za 2018 rok. Firma wykazała około 7 milionów dolarów straty.

W kuluarach da się słyszeć, że całe zamieszanie miało wpływ na postawę drużyny CS:GO, która z absolutnego topu rankingu spadła obecnie na trzecią pozycję. Przypomnijmy, że już za miesiąc podczas Majora organizowanego przez StarLadder Duńczycy będą bronili trofeum wywalczonego podczas IEM Katowice. Patrząc jednak na to, co ostatnio dzieje się na scenie ciężko wyobrazić sobie, żeby ktoś mógł strącić z tronu rewelacyjnie dysponowany Team Liquid.

Dodaj komentarz