Niestety można było się tego spodziewać, ponieważ wzrost liczby zachorowań wzrósł zwłaszcza w województwie mazowieckim. Z tego powodu Zarząd Totalizatora Sportowego kierując się troską o dobro najwyższe, jakim jest ludzkie zdrowie, niezwłocznie przychylił się do zalecenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 6 października 2020, dotyczącego zamknięcia torów wyścigów konnych dla publiczności.

Konieczne środki zapobiegawcze

Argumentacja decyzji jest dość oczywista i w pełni zrozumiała. Otóż powyższe działania są konieczne, by miłośnicy wyścigów konnych oraz osoby uczestniczące w zawodach były w pełni bezpieczne.

Warto zaznaczyć, że nowe wytyczne wejdą w życie już od najbliższego dnia wyścigowego i będą dotyczyć także Wielkiej Warszawskiej. Pokazuje to zarazem fakt, jak trudna była to decyzja, ponieważ Wielka Warszawska jest gonitwą historyczną i niezwykle popularną w Polsce.

Organizatorzy zapewniają, że osoby, które nabyły już bilety na dane wyścigi, otrzymają pełny zwrot kosztów. Niebawem zostaną poinformowane w jaki sposób otrzymają środki.