Ogolna 22 września 2021

Wieloletni spór zakończony. Ugoda Flutter Entertainment i stanu Kentucky

Właściciel Paddy Power, firma Flutter Entertainment, doszła do ugody w sporze prawnym ze stanem Kentucky.

Spór trwał już ponad dekadę. Rozpoczął się od tego, że władze Kentucky oskarżyły PokerStars o organizowanie nielegalnej gry w latach 2007-2011. W tym czasie operator zarobił blisko 18 milionów dolarów.

Ugoda

Po przejęciu PokerStars poprzez fuzję ze Stars Group w 2020 roku, Flutter zgodził się zapłacić ugodę w wysokości 146 milionów funtów (200 milionów dolarów). W odpowiedzi Kentucky zgodził się przestać ścigać operatora.

Ugoda jest znacznie niższa niż 1,3 miliarda dolarów, które Flutter decyzją Sądu Najwyższego w Kentucky z grudnia 2020 roku miał zapłacić stanowi. Dziennikarze branżowi twierdzą, że wówczas Flutter był zszokowany decyzją sądu i zakwestionował orzeczenie w Sądzie Najwyższym. W tym samym jednak czasie prawnicy Flutter pracowali nad ugodą naprawczą, by mimo wszystko uniknąć kolejnego procesu.

Zamknięta sprawa?

Rzecznik prasowy Flutter skomentował: – Grupa mocno wierzy, że ta umowa leży w najlepszym interesie akcjonariuszy Fluttera. Uważamy, że sprawa jest definitywnie zamknięta. 

Natomiast analitycy z Davy Group (firma zajmująca się rynkiem kapitałowym i zarządzaniem majątkiem) stwierdzili: – Postrzegamy to jako alternatywne, ale dobre zakończenie sprawy dla obu stron. Od teraz ten konflikt  powinien przejść do historii, co pozwoli obu stronom skupić się na ważniejszych kwestiach. 

Dodaj komentarz