Bukmacherka 30 czerwca 2021

Wieloletnia współpraca dobiegła końca. Łukasz Seweryniak przenosi się z Totolotka do Superbeta

autor: Maciej Akimow
Łukasz Seweryniak po 15 latach pracy - z małą przerwą na etat w TOTALbet - rozstaje się z Totolotkiem. Od lipca zacznie pracę w Superbet na stanowisku dyrektora operacyjnego.

 Wieloletnia współpraca z Totolotkiem

Z Totolotek związany jestem łącznie 15 lat. Zaczynałem w 2004 r. jako bukmacher, dzięki czemu poznałem „serce” tego biznesu. Nie mógłbym wyobrazić sobie lepszej szkoły życia w tej branży. Na mojej drodze w Totolotku miałem szczęście spotkać wielu ważnych dla mnie ludzi, w tym Lefterisa Maroulisa i Adama Lamentowicza. Przez cały ten czas miałem możliwość współpracy w fantastycznym zespole. Dziękuję Wam! Od lipca 2021 roku dołączam do Superbet – napisał na Linkedin Łukasz Seweryniak.

Przypomnijmy, że Seweryniak z Totolotkiem był związany od 2004 roku. Jak sam wspomniał zaczynał w nim pracę w dziale bukmacherskim, a następnie był Dyrektorem Marketingu, by później przez siedem lat pełnić funkcję Dyrektora Operacyjnego i Marketingu. W listopadzie 2017 roku zdecydował się rozstać z Totolotkiem i objął stanowisko Dyrektora Operacyjnego w TOTALbet, gdzie pracował 1,5 roku, tworząc bukmachera od samego początku. To za czasów Seweryniaka firma uzyskała licencję i pojawiła się na rynku w 2018 roku.

Powrót do Totolotka w 2019 roku

W trakcie krótkiej nieobecności Seweryniaka w Totolotku firma została przejęta przez Grupę Gauselmanna, co było jednoznaczne z rebrandingiem.

Po powrocie do Totolotka Łukasz Seweryniak objął stanowisko Operations & Marketing Director. W trakcie swojego drugiego pobytu, który trwał równo dwa lata, miał utrudnione zadanie, ponieważ nie tylko w firmie nadal dochodziło do wielu zmian, ale także wybuchła pandemia koronawirusa, która znacznie wyhamowała rozwój branży bukmacherskiej. Zamrożonych zostało zwłaszcza wiele działań na polu marketingowym, a w samej firmie doszło do restrukturyzacji zatrudnienia.

Przypomnijmy również, że od 31 marca br. bukmacher przestał przyjmować zakłady w punktach naziemnych. Niemiecki właściciel bukmachera zdecydował się na zamknięcie wszystkich 116 punktów stacjonarnych.

Nowe wyzwanie

Superbet powstał w 2009 roku w Rumunii i na rodzimym rynku jest liderem. Wraz z rozwojem dokonał ekspansji na kolejne rynki, w tym polski, gdzie rozpoczął swoją działalność otwierając 48 punktów naziemnych. Dopiero po pewnym czasie zdecydowano na oferowanie swoich usług w sieci Internet. Przełomowym momentem w dziejach całej grupy była inwestycja ze strony amerykańskiego funduszu Blackstone, który dokapitalizował firmę na kwotę 200 milionów euro.

Co prawda na start Superbetu w sieci długo trzeba było czekać, ale gdy już nastąpił, firma postanowiła mocno zaznaczyć swoją obecność na bukmacherskiej mapie Polskie poprzez mocną ekspozycję marketingową. W ostatnim czasie podpisała m.in. kontrakt z kilkoma ambasadorami, w tym z Janem Błachowiczem, czy Sławomirem Peszką. Niemal od początku działalności na polskim rynku twarzą bukmachera był i nadal jest Jerzy Dudek.

Z całą pewnością można jednak powiedzieć, że operator dokonał dobrego wyboru z punktu strategicznego i rozwoju, ponieważ Łukasz Seweryniak jest niezwykle doświadczonym i cenionym fachowcem na polskim rynku.

Fot. LinkedIn

Dodaj komentarz