Ogolna 6 kwietnia 2021

Wieloletnie partnerstwo Genius Sports i NFL

Dostawca danych sportowych i treści Genius Sports (Genius) oraz National Football League (NFL) ogłosili podpisanie wieloletniej umowy, dzięki której pierwszy podmiot będzie miał wyłączność na dostarczanie ligowych statystyk. 

Wieloletnie partnerstwo

Na mocy podpisanej umowy Genius będzie dystrybuował statystyki NFL na żywo na cały świat. Oczywiście będzie dostarczał również dane dotyczące zakładów mediom, a także bukmacherom.

Genius oświadczył, że partnerstwo wzmocni wiarygodność NFL na regulowanym rynku zakładów sportowych. Z kolei przedstawiciele NFL nie mają wątpliwości, że to kamień milowy w promocji rozgrywek: – Cieszymy się, że możemy powitać Genius Sports w rodzinie NFL – powiedział Kevin LaForce z NFL.

Z niecierpliwością czekamy na współpracę z Genius, ponieważ nieustannie wprowadzamy innowacje i ulepszamy nasz produkt na platformach bukmacherskich – zakończył wiceprezes ds. Strategii medialnej i rozwoju biznesu w NFL

Zwiększenie obrotów

Wieloletnia współpraca Genius z NFL z całą pewnością wpłynie na zwiększenie obrotów firm bukmacherskich działających w Stanach Zjednoczonych i wielu innych krajach. Dostawca będzie bowiem nie tylko dostarczał dane, ale także będzie miał prawo do przesyłania transmisji z meczów na żywo do międzynarodowych firm bukmacherskich.

Jako firma jesteśmy dumni i zachwyceni współpracą z NFL. Stworzymy coś spektakularnego w nowej erze cyfrowej, co wpłynie na popularyzację rozgrywek wśród fanów zakładów sportowych – powiedział Mark Locke, dyrektor generalny Genius.

Dodaj komentarz