Bukmacherka 19 maja 2023

William Hill wsparł Ukrainę

autor: redakcja
William Hill postanowił przeznaczyć 200 tysięcy funtów na pomoc fundacji wspierającej ofiary wojny w Ukrainie.

Wsparcie dla Ukrainy

Brytyjski William Hill postanowił przeznaczyć cały zysk wygenerowany z zakładów związanych z konkursem piosenki Eurowizji na wsparcie fundacji Support Ukraine. Kwota 200 tysięcy funtów zostanie przeznaczona na pomoc obywatelom Ukrainy, którzy przebywają obecnie w Wielkiej Brytanii szukając schronienia przed toczącą się wojną w ich kraju. Fundusze te zapewnią pomoc humanitarną, w tym zakup żywności, zabawek, produktów higieny osobistej tysiącom obywateli Ukrainy oraz im rodzinom przebywającym poza granicami kraju.

Wydarzenie odbyło się w Liverpoolu ze względu na fakt, że Ukraina jak zwycięzca ubiegłorocznej edycji nie była w stanie być organizatorem z powodu toczącej się wojny. Wielka Brytania zajęła drugie miejsce w 2022 roku. Transmisja tegorocznego eventu przyciągnęła rekordowe 9,9 miliona widzów przed telewizorami. Zwyciężyła szwedzka artystka Loreen z piosenką „Tattoo”.

Jesteśmy dumni, że możemy wesprzeć Ukrainę kwotą 200 tysięcy funtów, zapewniając tak potrzebną żywność, zabawki, czy produkty higieny osobistej tysiącom obywateli tego kraju. Każdy kto postawił zakłady związane z Eurowizją przyczynił się do tej pomocy niezależnie od tego czy kupon był zwycięski. Jesteśmy dumni, że możemy pomóc finansowo Ukraińcom, których świat wywrócił się do góry nogami ponad rok temu – powiedział Lee Phelps, rzecznik William Hill.

Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za całe wsparcie, jakie Ukraińcy otrzymali od Wielkiej Brytanii i Brytyjczyków, oraz za ich inicjatywę zorganizowania Eurowizji w imieniu Ukrainy. Szczególnie jesteśmy wdzięczni firmie William Hill za ich wspaniały gest jakim jest przeznaczenie całego zysku z zakładów związanych z tym wydarzeniem na nasze wsparcie. Jesteśmy głęboko poruszeni tym, że udało się uzbierać kwotę aż 200 tysięcy funtów. Fundusze te pozwolą zapewnić także środki pierwszej pomocy dla osób na pierwszej linii frontu oraz odzyskiwanych terytoriów, w tym lekarstwa oraz pojazdy medyczne – powiedziała Natalia Ravlyuk, rzeczniczka fundacji Support Ukraine.

Dodaj komentarz