Bukmacherka 18 lutego 2021

William Hill zanotował spadek sprzedaży w Waszyngtonie

W styczniu William Hill odnotował spadek sprzedaży w Waszyngtonie - porównując do grudnia 2020. Wynik ten jest szokujący o tyle, że bukmacher wprowadził w tym czasie ofertę mobilną. 

William Hill Sports Book App

Operator uruchomił aplikację William Hill Sports Book App, po tym jak otrzymał na to zgodę od Urzędu Loterii i Gier w Waszyngtonie. Co ciekawe platforma jest dostępna w promieniu dwóch przecznic wokół Capital One Arena, ale z wyłączeniem budynków federalnych.

Aplikacja mobilna William Hill oferuje fanom sportu możliwość obstawiania z szeroką i głęboką gamą rynków i typów zakładów, w tym z kartami Parlay i zakładami InPlay na żywo dla ich ulubionej drużyny. Co więcej aplikacja zawiera szybki i bezpieczny proces rejestracji oraz różne opcje wpłaty i wypłaty środków.

Ekspansja William Hill na amerykańskim rynku

William Hill inwestycje w Capital One Arena rozpoczął już w lipcu 2020 roku. Powstał tam m.in. nowoczesny lokal, w którym można zawierać zakłady bukmacherskie. Jest on połączy z restauracją, a także innymi atrakcjami dla miłośników zakładów bukmacherskich.

Inwestycje te oczywiście nie są przeprowadzane bez powodu. William Hill jest bowiem oficjalnym bukmacherem takich drużyn jak Washington Wizards, Washington Capitals oraz Washington Mystics.

Spadek sprzedaży

Kwoty postawione w stacjonarnym punkcie operatora w Capital One Arena oraz za pośrednictwem oferty mobilnej dostępnej w promieniu dwóch przecznic od obiektu spadły w styczniu o 14,9% do 10,6 mln dolarów.  Tym samym gracze wygrali 8,7 miliona dolarów w ciągu miesiąca, przynosząć przychód brutto w wysokości 1,9 miliona dolarów.

Pomimo słabszych wyników finansowych William Hilla w styczniu, wciąż osiąga on lepsze wyniki finansowe, niż aplikacja mobilna Gambet, która jest dostępna w całym mieście. W styczniu Gambet obsłużył bowiem zakłady na wartość 5,2 mln USD, co oznacza wzrost o 21,1% w stosunku do 4,3 mln USD w grudniu. Klienci w tym wypadku wygrali 4,3 mln USD, co sugeruje, że Gambet wygenerował w styczniu przychód brutto w wysokości 913 384 USD. To wzrost z miesiąca na miesiąc o 13,2%, a jednak nadal zdecydowanie mniej od William Hilla.

W dotychczasowym roku podatkowym Gambet nadal pozostaje daleko w tyle za Williamem Hillem. Od 1 lipca klienci postawili 17,5 mln USD za pośrednictwem aplikacji, wygrywając 14,1 mln USD przy przychodach brutto w wysokości 3,4 mln USD.

Dodaj komentarz