E-Sport 14 października 2019

Wisła Kraków stworzy sekcję e-sportową i przejmie graczy Adwokacika?

W ostatnich dniach w branży coraz więcej mówi się o tym, że Wisła Kraków stworzy sekcję e-sportową. Drużyna z Reymonta na tę okazję pozyska nowego sponsora, a co więcej prawdopodobnie przejmie zawodników znanej drużyny. 

Do oficjalnego ogłoszenia w tej sprawie ma już dojść w tym tygodniu. Wejście Wisły w sport elektroniczny budzi duże zainteresowanie, ponieważ zostanie połączone z głośnymi transferami. Bo jak inaczej nazwać ewentualne przejęcie graczy Adwokacika, który w ostatnim rankingu Counter-Strike Global Offensive zajął 47. miejsce i był czwartą siłą w Polsce. Jeśli do tych transferów faktycznie dojdzie, “Białą Gwiazdę” będą reprezentowali tacy gracze jak: SZPERO, mynio, morelz, kaper i jedqr.

Zdaniem twitterowego profilu „polish leaks”, który słynie z zakulisowych informacji o sporcie elektronicznym, sponsorem Wisły Kraków zostanie All In! Games.

Sponsor będzie finansował działalność tej sekcji, ale również w części będzie sponsorem klubu piłkarskiego. Jak na skalę naszego klubu, będzie to bardzo duża umowa – powiedział prezes Wisły Kraków, Piotr Obidziński w rozmowie z Gazetą Krakowską.

Samo wejście 13-krotnego mistrza Polski w piłce nożnej w sport elektroniczny nie dziwi, ale trzeba krakowianom oddać, że zrobią to z dużym rozmachem. Na koniec pozostało zadać pytanie nie czy, a kiedy pozostałe wielkie kluby podążą drogą Wisły Kraków.