Ogolna 25 października 2019

Właściciele STS i ATAL inwestują w Better Collective

Zbigniew i Mateusz Juroszek – właściciele Grupy STS oraz ATAL – za pośrednictwem spółki Betplay International dokonali inwestycji kapitałowej w firmę Better Collective. Spółka – notowana na sztokholmskim NASDAQ – opiera działalność na systemach partnerskich dedykowanym operatorom z branży iGaming. Wartość transakcji wyniosła przeszło 1 mln euro.

Better Collective to wyjątkowa spółka o cyfrowym rodowodzie z zaplecza rynku bukmacherskiego. W portfolio posiada ponad 2000 różnych i dobrze spozycjonowanych serwisów internetowych, za pośrednictwem których może prowadzić efektywne kampanie dla sektora igamingowego. To jedna z największych firm w skali globalnej, która opiera działalność na systemach partnerskich w swoich serwisach, które miesięcznie mają ok. 7 mln wizyt. Podmiot na przestrzeni ostatnich lat dokonał wielu akwizycji w różnych częściach świata o wartości kilkudziesięciu milionów euro. Interesujący model biznesowy przekłada się również na efektywność – spółka bowiem skokowo zwiększa swoje wyniki finansowe i dziś wyceniana jest na ok. 320 mln euro – mówi Mateusz Juroszek, prezes STS oraz wiceprezes Betplay International.

Do tej inwestycji skłoniło nas m.in. to, że Better Collective konsoliduje mocno rozdrobniony rynek, dokonując szeregu przejęć, które przede wszystkim zwiększyły ekspozycję spółki na rynkach USA i Ameryki Płd. Tam potencjał dla branży bukmacherskiej i firm z jej zaplecza jest bardzo duży, co będzie przekładać się na wysoką stopę zwrotu. Better Collective już dziś  zatrudnia blisko 400 osób, posługujących się ponad 30 językami. Ma biura w 13 krajach na różnych kontynentach. Liczymy, że inwestycja w Better Collective doskonale uzupełnia i dywersyfikuje nasz rodzinny portfel inwestycyjny. O obecności w spółce myślimy długoterminowo, rozważając przy tym dalsze zwiększanie naszego zaangażowania – dodaje Mateusz Juroszek.

W skład portfela inwestycyjnego rodziny Juroszków wchodzą m.in. ATAL, STS oraz yestersen.