E-Sport 3 grudnia 2020

Współpraca Ninjas in Pyjamas z Leeds United

Futbol coraz bardziej spogląda w stronę esportu. Kluby piłkarskie z całego świata nawiązują współpracę z organizacjami związanymi ze sportem elektronicznym. Dzięki temu powstają sekcje esportowe. Teraz do tej rodziny dołączyło Leeds United, które nawiązało współpracę ze szwedzką organizacją esportową Ninjas in Pyjamas.

Na początek FIFA

Jak łatwo się domyślić na początku Leeds i Ninjas in Pyjamas rozpoczną współpracę tworząc sekcję w grze FIFA, co umożliwi występy drużynie w ePremier League. Oczywiście nie jest to przypadek, że współpraca zaczęła się teraz, ponieważ drużyna, w której występuje Mateusz Klich jest tegorocznym beniaminkiem w Premier League. A tylko drużyny z najwyższej klasy rozgrywkowej w piłce nożnej w Anglii mogą wystąpić w ePremier League.

– Współpraca z Leeds to dla Ninjas in Pyjamas ekscytujący i znaczący krok. Nasze legendarne kluby mają podobną historię zmian, a także dzielą podstawowe wartości w walce o powrót na szczyt naszych dyscyplin – powiedział Hicham Chahine, dyrektor generalny NiP-u.

Elektroniczna liga Premier League to już bardzo poważne rozgrywki. Lada moment wystartuje ich trzeci sezon. Zawody będą odbywać się na na PS4 i Xbox One, a pula nagród wyniesie nawet 40 000 funtów.

Czy powstaną inne sekcje?

Z całą pewnością niebawem tak, ponieważ to naturalny rozwój w tym segmencie. Potwierdzają to również niejako słowa Hichama Chahine’a: – Szukaliśmy pierwszorzędnego klubu z właścicielami gotowymi, by wejść głębiej w esport – mających ambicję, by wywrzeć wpływ oraz zintegrować starania sportowe, aktywizację fanów oraz komercjalizację. Jesteśmy podekscytowani naszą wspólną drogą w grze FIFA, wyglądajcie więc uważnie kolejnych ekscytujący ogłoszeń w najbliższych tygodniach.

Radości z podjęcia nowej współpracy nie ukrywał także Paul Bell, dyrektor wykonawczy Leeds: – Awans do Premier League otworzył przed klubem fantastyczne możliwości, w tym możliwość zaangażowania w ePremier League, które jest okazją do rozwoju oraz pokazania się. Tak jak Marcelo [Bielsa, trener Leeds – przyp. red.] dokonał tego z pierwszym zespołem, tak my zamierzamy zaznaczyć naszą obecność w lidze esportowej i być konkurencyjni, zaś rozpoczęcie współpracy z NiP-em daje nam świetną szansę, by tego dokonać.

Fot. nip.pl