Ogolna 19 lipca 2022

Wyniki Svenska Spel w II kwartale 2022 roku nie budzą optymizmu

Svenska Spel opublikowała dane z II kwartału 2022 roku. Z raportu możemy dowiedzieć się, że szwedzka firma odnotowała marginalny wzrost przychodów netto z gier oraz zaliczyła spadek zysku operacyjnego w porównaniu z poprzednim rokiem. 

Mieszane wyniki Svenska Spel

Z przedstawionych przez Svenska Spel danych wynika, iż firma odnotowała mieszanie wyniki finansowe w raporcie śródrocznym za II kwartał 2022 roku. Mowa o wzroście przychodów, przy jednoczesnych spadkach zysków oraz marży operacyjnej. Przychody netto z gier wyniosły 190 mln dolarów, co oznacza marginalny wzrost w wysokości 1%. Najprawdopodobniej to efekt zawieszenia działalności kasyn w II kwartale 2021 roku.

Z kolei całkowity zysk operacyjny wyniósł 51 mln dolarów, co stanowi spadek w wysokości 7% w porównaniu z poprzednim rokiem. Dodatkowo firma opisała trzyletnią współpracę z Svensk Travsport, a także poinformowała o przedłużeniu umowy z niezależną radą badawczą na kolejne pięć lat.

Ujęcie półroczne

Gdy weźmiemy pod uwagę okres od stycznia do czerwca, Svenska Spel odnotowała przychody netto z gier w wysokości 380 mln dolarów, co oznacza spadek w wysokości 1% rok do roku. Firma przypisuje ten wynik wypływowi COVID-19 na początku tego roku, a także wprowadzeniu nowych limitów depozytów w związku z zaostrzeniem przepisów dotyczących odpowiedzialnej gry.

O rezultatach w drugim kwartale wypowiedział się Patrik Hofbauer CEO Svenska Spel: – Widzimy pozytywny rozwój udziału zdrowych dochodów w wyniku naszych wzmocnionych środków odpowiedzialności w grach. W sposób odpowiedzialny nadal zapewniamy naszym klientom dobre wrażenia z gry, ponieważ chcemy, aby granie było przyjemnością dla wszystkich. 

Dodaj komentarz