Wyścigi konne 15 lutego 2023

Wyścig Wielka Warszawska uzyskał status gonitwy Listed

Po wieloletnich staraniach, organizator wyścigów konnych na Torze Służewiec - Totalizator Sportowy oraz Polski Klub Wyścigów Konnych mogą z dumą poinformować, iż sztandarowy polski wyścig, czyli Wielka Warszawska, uzyskał status gonitwy Listed. 

Status gonitwy Listed

Pod koniec września ubiegłego roku odbyła się 109. edycja Wielkiej Warszawskiej, w której najważniejszą gonitwę sezonu wygrał Night Tornado. Wyścigowe święto przyciągnęło rekordową publiczność, a motywem przewodnim 109. edycji były lata 30. XX wieku.

W sezonie 2023 pula nagród w Wielkiej Warszawskiej wzrosła do rekordowych 478 250 złotych, czyli najwyższych w Europie Środkowo-Wschodniej. Na tym nie kończą się dobre wiadomości związane z najważniejszych wyścigiem. Organizatorzy z dumą mogą poinformować, iż sztandarowy polski wyścig uzyskał status gonitwy Listed. Za przyznanie międzynarodowego “znaku jakości” odpowiada European Pattern Committee. Tym samym Wielka Warszawska, jako pierwszy wyścig z naszego rejonu, znalazł się na wyścigowej mapie Europy.

WIELKA WARSZAWSKA 2022

W trwającym sezonie, poza rekordową pulą nagród, konie będą rywalizowały o prestiżowy status “Black Type”, co z pewnością ucieszy polskich właścicieli oraz hodowców.

Wielka Warszawska w październiku

W tym roku Wielka Warszawska odbędzie się 1 października. Podobnie jak to miało miejsce w poprzednich sezonach, na Torze Służewiec powinniśmy zobaczyć gości z zagranicy. To właśnie aspekt międzynarodowy w połączeniu z sukcesami Night Tornado we Francji oraz Hipop de Loire w Niemczech pozwoliło spełnić wymagania EPC w kontekście uzyskania statusu gonitwy Listed.

Dodaj komentarz