Wyścigi konne 9 września 2022

Wystartował Europejski Finał Pucharów Narodów – Longines EEF Series. Próba medialnego ataku w tle

8 września w Warszawie rozpoczęły się właśnie najważniejsze zawody jeździeckie w Europie. Mowa o imprezie międzynarodowej o wielkim prestiżu, która przyciągnęła na tory na Służewcu zawodników najwyższej klasy. Co ważne Tor Wyścigów Konnych Służewiec podpisał umowę, dzięki której kolejne trzy edycje imprezy także odbędą się na warszawskich torach.

Jedno z najbardziej prestiżowych wydarzeń jeździeckich w Europie

Tak jak wspomnieliśmy od dziś (08.09.2022) do niedzieli 11 września br. Tor Wyścigów Konnych Służewiec będzie gościł znamienitych zawodników z całej Europy. Oczywiście będą mogli zmierzyć się z nimi Polacy, którzy wystąpią w roli gospodarzy.

 Finał europejskiej serii Pucharu Narodów, czyli Longines EEF Series Final, to obok zakończonych miesiąc temu Mistrzostw Świata najważniejsze w tym sezonie wydarzenie jeździeckie w Europie. Wydarzenie, które polskiej drużynie w skokach przez przeszkody stwarza szansę, aby się pokazać, rywalizować z najlepszymi i odnosić sukcesy – powiedział agencji Newseria Biznes Dominik Nowacki, dyrektor Toru Wyścigów Konnych Służewiec.

Łącznie odbędzie się 13 skokowych konkursów, z czego aż cztery będą zaliczane do rankingu światowego. Pula nagród (sumując wszystkie konkursy – przyp. red) wyniesie prawie dwa miliony złotych. Najbardziej prestiżowy z nich to Longines EEF Series Final, który odbędzie się w niedzielę. Aż 11 drużyn Austria, Belgia, Niemcy, Węgry, Irlandia, Portugalia, Holandia, Hiszpania, Szwecja Szwajcaria i Polska powalczy w nim o awans do pierwszej dywizji Pucharu Narodów. 

Impreza dla wszystkich

Już rok temu Longines EEF Series Final odbyło się na warszawskich torach, ale wówczas imprezę niejako popsuły obostrzenia związane z pandemią koronawirusa. Tym razem jednak ma być inaczej, ponieważ sytuacja pandemiczna ulegała poprawie. Organizatorzy zatem liczą, że na trybunach pojawi się wielu widzów.

W dniach 8-11 września na Torze Służewiec niemal każdy znajdzie coś dla siebie, ponieważ Longines EEF Series Final łączy dwa światy – olimpijskich skoków przez przeszkody i wyścigów konnych. Poza tym będzie wiele innych atrakcji. W tym pokaz hiszpańskiej szkoły jazdy w wykonaniu Blanki Satory, czy Women Power Series, czyli gonitwy wyłącznie z udziałem kobiet. Emocji nie powinno zabraknąć również na „wymianie siodeł”, czyli pokazowej gonitwie z udziałem skoczków. Co więcej odbędzie się także Hobby Horse, które uwielbiają najmłodsi widzowie.

– Na parkurze zobaczymy świetnych skoczków, będzie możliwość kibicowania reprezentantom 11 państw w walce o finał europejskiego Pucharu Narodów. Tuż obok, na torze wyścigowym, o miano najszybszego rywalizować będą konie pełnej krwi angielskiej i czystej krwi arabskiej. Na deser pokazy i odpoczynek w strefie chillout – skomentował Bogdan Pukowiec, członek zarządu Totalizatora Sportowego, który jest organizatorem imprezy.

Co najważniejsze wejście na teren toru, w tym targów branżowych będzie zupełnie bezpłatne. Bilety obowiązują jedynie na trybuny, gdzie odbędą się zawody rangi mistrzowskiej.

Gwiazdy światowej klasy na Torze Służewiec

Strefa do relaksu, ogrom atrakcji dla widzów w każdym wieku, ale także gwiazdy światowej klasy powinny przyciągnąć fanów.

– Listę otwierają wicemistrzowie olimpijscy z Londynu, Holendrzy Marc Houtzager oraz Maikel van der Vleuten, czyli świeżo upieczony medalista mistrzostw świata. Nie zabraknie Piergorgio Bucciego – Włocha, który rok temu poprowadził swój team do zwycięstwa w Warszawie. Ciekawie i bardzo kobieco (bo wystąpią same amazonki) prezentuje się ekipa ze Szwecji, a na liście jest także Irlandczyk, obecnie 26. w światowym rankingu Darragh Kenny – powiedział dyrektor Warsaw Jumping Dominik Nowacki.

Rzecz jasna na Torze na Służewcu nie zabraknie także naszych uzdolnionych rodaków, ponieważ wystąpią aktualny mistrz kraju Przemysław Konopacki, wicemistrz Polski Jarosław Skrzyczyński, uczestnik tegorocznych mistrzostw świata Maksymilian Wechta, czy jeden z najbardziej utalentowanych zawodników młodego pokolenia Andrzej Opłatek.

Próba dyskredytacji imprezy

W ostatnich dniach w mediach pojawiły się artykuły, które opisywały nieprawidłowości, do których rzekomo miało dochodzić na Torze Służewiec. Biorąc pod uwagę fakt, że publikacje ukazały się zaledwie kila dni przed Europejskim Finałem Pucharów Narodów – Longines EEF Series można uznać, że ich celem było zdyskredytowanie tej prestiżowej imprezy.

Pomimo tego faktu na warszawskie tory przybyli klasowi zawodnicy z wielu państw Europy i zgodnie z planem rozpoczęli rywalizację w zawodach, których łączna pula wyniesie ponad dwa miliony złotych.

Wydarzenia tej rangi nie odbywają się na przypadkowych obiektach, a ich organizatorzy muszą dołożyć wszelkiej staranności, by mieć prawo do zorganizowania tego typu imprezy. Na ten moment ciężko jednoznacznie określić, kto stoi za bezpodstawnymi atakami.

Dodaj komentarz