Loterie 30 września 2022

Wyznaczono ostateczny termin obsady zarządu Lottery.com

Lottery.com otrzymało ostateczny termin do obsadzenia pozostałych miejsc w zarządzie. Internetowa platforma ma czas do 5 października, by powołać wymaganą liczbę członków.

Ostateczny termin

Lottery.com ma czas do 5 października na powołanie wymaganej liczby niezależnych dyrektorów do komisji audytu i wynagrodzeń w swoim zarządzie. Internetowa platforma musi zapewnić zgodność z zasadami Nasdaq.

Amerykański rynek akcji wymaga, aby firmy miały co najmniej trzech członków zasiadających w komitecie audytu, z których każdy jest niezależnym dyrektorem. Dodatkowo potrzebni są również dwaj niezależni dyrektorzy w komitecie ds. wynagrodzeń.

Dalsze kroki

Niepowołanie wymaganych dyrektorów zostało uznane za naruszenie zasady 5605(c)(2) Nasdaq. W związku z tym, Lottery.com musi umówić się na spotkanie, aby odzyskać zgodność z zasadami i przepisami amerykańskiego rynku akcji. Internetowa platforma nie może zapewnić żadnych gwarancji dotyczących terminu. Planuje jednak znaleźć nowych niezależnych członków komitetu audytu i wynagrodzeń tak szybko, jak to możliwe.

To poważne kłopoty Lottery.com. Internetowa platforma została oskarżona w zeszłym miesiącu. Istnieje zatem ryzyko, że zostanie wycofana z amerykańskiego rynku akcji Nasdaq, jeżeli nie złoży na czas ostatniego kwartalnego raportu finansowego.

W lipcu ujawniono również, że Lottery.com jest winna 425 tys. dolarów w ramach zaległych zobowiązań płacowych, po tym jak Lawrence (Tony) DiMatteo zrezygnował z funkcji dyrektora generalnego firmy.