Ogolna 20 stycznia 2022

Wzrost przychodów Entain

Grupa Entain przedstawiła raporty finansowe za IV kwartał 2021 roku, a także za rok obrotowy do 31 grudnia 2021 roku. Raport wskazuje, że hegemon na rynku hazardowym w ostatnich miesiącach odnotował dobre wyniki finansowe, co dobrze rokuje na przyszłość. 

Wzrost przychodów

Raport pokazuje dobre wyniki Entain w roku finansowym 2021, ponieważ przychody grupy z gier netto (NGR) wzrosły o 7% rok do roku, a NGR online o 12%.

Wszystkie główne rynki odnotowały wzrost o 18% w roku finansowym 2021, z wyjątkiem Niemiec, gdzie nowy system regulacyjny negatywnie wpłynął na obroty niemal wszystkich firm z branży hazardowej.

Raport

W 2021 roku firma odnotował duży wzrost na rynku online, ponieważ liczba aktywnych gracz wzrosła o 25% porównując do roku poprzedniego. 

Oczekuje się, że EBITDA za rok finansowy 2021 wyniesie od 875 mln GBP do 885 mln GBP (1,19 mld USD – 1,2 mld USD). Tym samym będzie tu sama większa, niż początkowo oczekiwano.

Jeśli chodzi o najważniejsze wydarzenia operacyjne, w raporcie wymieniono inwestycję w wysokości 25 mln GBP w jeden z segmentów biznesowych. W 2022 roku wsparte finansowo mają zostać innowacyjne produkty na zakłady e-sprotowe. Z kolei fundacja Entain uruchomiła EnTrain, nową inicjatywę mającą na celu zwiększenie dostępu technologicznego.

Okres pełen sukcesów

Jette Nygaard-Andersen, dyrektorka generalna Entain, skomentowała: – Rok 2021 był dla Entain okresem pełnym sukcesów i wydarzeń, a nasza wiodąca na rynku platforma napędzała nas do silnego wzrostu. Radzimy sobie świetnie na wszystkich rynkach, na których działamy. Co więcej poczyniliśmy również znaczne postępy operacyjne i dostarczamy naszym klientom jeszcze lepsze treści, wrażenia i emocje w związku ze zbliżeniem się światów mediów, rozrywki, technologii i gier.

Jak zawsze, nasze wysiłki na rzecz zrównoważonego rozwoju były podstawą wszystkiego, co robimy. Nadal jesteśmy liderem w niezwykle ważnym obszarze ochrony graczy, a nasz oparty na technologii program “Zaawansowanej Odpowiedzialności i Opieki” rozwija się bardzo dobrze z czego się niezmiernie cieszymy – zakończyła Jette Nygaard-Andersen.