Ogolna 19 marca 2021

XLMedia kupi Sports Betting Dime 

Firma XLMedia osiągnęła porozumienie w sprawie nabycia za 26 milionów dolarów amerykańskiej witryny z recenzjami bukmacherów Sports Betting Dime (SBD).

Kupno SBD

Założona w 2012 roku firma SBD działa jako platforma wielokanałowa, dostarczająca szereg danych i narzędzi dla nowicjuszy i ekspertów, w tym kursy bukmacherskie, trendy, raporty, narzędzia do śledzenia kontraktów terminowych i analizy.

Firma XLMedia twierdzi, że przejęcie SBD będzie dla niej bardzo dobrym ruchem, ponieważ wzmocni siłę marki, a także obecność na amerykańskim rynku zakładów bukmacherskich.

Kiedy nastąpi przejęcie?

SBD w ostatnim czasie było w trakcie przygotowywania swojej witryny do spełnienia norm prawnych. Jeśli dojdzie do przejęcia, to firma będzie w stanie wykorzystać licencje nowego właściciela do zawierania umów z operatorami w dziewięciu stanach.

Koszty transakcji zostaną podzielone na transze. W pierwszym etapie XLMedia zapłaci 11 mln USD z góry oraz do 500 000 USD jako zwrot miesięcznych kosztów operacyjnych. Kolejne 10,0 mln USD zostanie wypłacone w pierwszą rocznicę zawarcia umowy, a ostatnie 3,7 mln USD po 18 miesiącach.

Monetyzacja

Dyrektor Wykonawczy XLMedia, Stuart Simms nie ma wątpliwości, że to ważny ruch dla jego firmy: – Określiliśmy jasną strategię rozwoju i monetyzacji wyważonego portfolio bogatych w treści i angażujących witryn zorientowanych na konsumentów, z większą ekspozycją na rynki regulowane i ze szczególnym naciskiem na szybki rozwój i skalowanie naszej obecności w Stanach Zjednoczonych. 

Umowa została zawarta po tym, jak XLMedia w grudniu przejęła również amerykańską firmę CBWG Sports zajmującą się grami i zakładami sportowymi. Simms powiedział, że najnowsza umowa będzie dalej wspierać szersze działania CBWG i XLMedia w USA.

Jesteśmy zachwyceni postępem działalności CBWG w Ameryce Północnej w krótkim okresie, odkąd przejęliśmy ją w grudniu, i jesteśmy podekscytowani potencjalną wartością synergii wynikającą z wykorzystania skali zasięgu i umiejętności SBD – powiedział Simms.

Połączenie Sports Betting Dime i CBWG

Czas przejęcia nie jest przypadkowy, co zauważa Simms: – Uważamy, że połączenie Sports Betting Dime i CBWG zapewnia grupie natychmiastową skalę i szeroki zasięg rynkowy w czasie, gdy amerykańskie zakłady sportowe przeżywają znaczący wzrost, ponieważ kolejne stany regulują i otwierają się na zalegalizowane zakłady sportowe.

Na koniec warto podkreślić, że aby móc sfinansować przejęcie SBD, XLMedia ogłosiło szczegóły serii emisji akcji. Po pierwsze, proponowane warunkowe umieszczenie na giełdzie będzie miało na celu pozyskanie do 19,5 mln GBP  poprzez emisję co najmniej 48 727 398 akcji zwykłych. Wprowadzenie na giełdę odbędzie się w ramach przyspieszonego procesu budowania księgi popytu.