Wyścigi konne 5 września 2023

Za nami Westminster Day. Koń Fundacji Totalizatora Sportowego wziął udział w gonitwie charytatywnej

autor: redakcja
W sobotę 2 września na Torze Wyścigów Konnych Służewiec odbyła się czwarta edycja Westminster Day. Dla wszystkich entuzjastów sportów konnych był jeden z najważniejszych dni wyścigowych w roku. W gonitwie Westminster Charity Race, Fundację Totalizatora Sportowego reprezentował ogier Don Francisco.

Konie rywalizowały m.in. o Puchar Przyjaźni Westminster. Ponadto odbyła się gonitwa St. Leger oraz wyścig Westminster Charity Race – jedyna gonitwa charytatywna w Europie. Nagrody zostały w pełni przekazane na cele statutowe polskich organizacji charytatywnych. Pula nagród Westminster Day wyniosła blisko 250 tysięcy złotych.

Po raz kolejny fani wyścigów konnych byli świadkami wyjątkowego wydarzenia na Torze Wyścigów Konnych Służewiec, w którym świętowana była międzynarodowa przyjaźń. W stawce udział wzięły najlepsze europejskie konie. W gonitwie o Puchar Przyjaźni Westminster konie mierzyły się na dystansie 2000 m.

Po raz czwarty organizowany był również w ramach Westminster Day jedyny w swoim rodzaju wyścig, w którym wygrywają wszyscy – Westminster Charity Race. W poprzednich latach skradł on serca publiczności, dlatego gonitwa na stałe weszła do kalendarza. Ci, którzy 2 września wybrali się na Tor Wyścigów Konnych Służewiec mogli spotkać się z przedstawicielami wszystkich fundacji.

W niesamowitej gonitwie Westminster Charity Race, Fundację Totalizatora Sportowego reprezentował ogier Don Francisco. Po ambitnym wyścigu zajął siódme miejsce zdobywając tym samym 12 500 zł na cele charytatywne.

Podczas wyjątkowego wydarzenia organizowanego na Tor Wyścigów Konnych Służewiec wspaniałym zawodnikom kibicowali m.in. przedstawiciele Fundacji Totalizatora Sportowego. Po całej akcji pozostało wiele dobrych wrażeń.

Z kolei bohaterami gonitwy o Nagrodę St. Leger były wybitne konie: Plontier, Senlis, Petit, Gryphon i Nordminister. Gonitwa St. Leger odbywa się dystansie 2 800 m.

Dodaj komentarz