Wyścigi konne 14 września 2023

Zawody w ramach Warsaw Jumping o nagrodę Fundacji LOTTO rozstrzygnięte

autor: redakcja
Belg Wilm Vermeir na 7-letniej Belle Amie vd Dassenheide Z zwyciężył w otwierającym Warsaw Jumping CSIO4* dwufazowym konkursie młodych koni o nagrodę Fundacji Lotto im. Haliny Konopackiej.

– To idealny początek weekendu. Cieszę się z tej wygranej. Belle to świetny koń, ale nie startuje jeszcze w wielu konkursach. Jeździmy bardziej treningowo i powiedziałem sobie, że podejdziemy do startów na spokojnie. Dzisiaj jednak pozwoliłem jej na więcej i doskonale to wykorzystała – skomentował doświadczony Wilm Vermeir, obecnie 50. zawodnik światowego rankingu i dodał:

– Wspomniał także swoje poprzednie starty na warszawskim parkurze, które zaowocowały zdobyczami medalowymi. Zeszły rok na Warsaw Jumping był dla mnie bardzo dobry i teraz będę walczył o kolejne zwycięstwa na tej arenie – zaznaczył 44-latek.

Na drugim miejscu sklasyfikowany został Holender Kevin Jochems na 8-letniej Looks Good de Liebri Z. Podium uzupełniła 19-letnia Czeszka Natalie Kovarova na 7-letniej Call me Jabri.

Nagrodę wręczyła Prezes Zarządu Fundacji LOTTO im. Haliny Konopackiej Anna Kukla oraz Wiceprezes Zarządu Fundacji Tomasz Ojdym.

Konkurs CSIYH o nagrodę Fundacji LOTTO im. Haliny Konopackiej:
1. Wilm Vermeir (Belgia/Belle Amie vd Dassenheide Z)
2. Kevin Jochems (Holandia/Looks Good de Liebri Z)
3. Natalie Kovarova (Czechy/Call me Jabri)

Pełne wyniki TUTAJ.

Dodaj komentarz