Wyścigi konne 20 września 2023

Zbliża się wyścigowe święto stolicy! Jedyna w swoim rodzaju Wielka Warszawska

autor: redakcja
1 października odbędzie się Wielka Warszawska, która przyciągnie tłumy widzów na Tor Służewiec. Miłośnicy wyścigów konnych będą obserwować jeden z najbardziej prestiżowych wyścigów w sezonie. Wielka Warszawska, nazywana królową służewieckich gonitw, ustanowiona została w 1895 roku przez hrabiego Augusta Potockiego. Na Torze Służewiec odbędzie się po raz 78.

Wielka Warszawska to idealny moment na zaprezentowanie szykownych stylizacji oraz spędzenie czasu z rodziną i przyjaciółmi w niesamowitej atmosferze dawnej stolicy.

PROGRAM WYDARZENIA*:
 • 10.00 – otwarcie bram
 • 10.30 – start zapisów do Konkursu na najpiękniejszą stylizację lat 60. w kapeluszu (w Rotundzie przy Trybunie II, zapisy trwają do godz. 14.20)
 • 12.00 – Gonitwa 1
 • 12:30 – Nagroda Mosznej
 • 13:00 – Nagroda Westminster Cardei
 • 13:40 – Gonitwa 4
 • 14:10 – Gonitwa 5
 • 15:10 – Women Power Series
 • 16:00 – Nagroda Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi
 • 16.20 – ogłoszenie wyników Konkursu na najpiękniejszą stylizację lat 60. w kapeluszu
 • 17:00 – WIELKA WARSZAWSKA
 • 17:40 – Gonitwa

W latach 2021-2022 królową służewieckich gonitw wygrał Night Tornado pod Stefano Murą. Kto zwycięży ją w tym roku, dowiemy się 1 października. Jedno jest pewne. Tego dnia ponownie czeka nas wielkie wyścigowe święto, szereg dodatkowych atrakcji (m.in. muzyka na żywo, konkurs na najpiękniejszą stylizację inspirowaną latami 60. czy strefa zabaw dla dzieci) oraz mnóstwo wspaniałych emocji i wrażeń.

Wielka Warszawska od ponad stu lat stanowi jeden z wyznaczników warszawskiej tożsamości. Ten rok jest jednak szczególny w historii tej gonitwy. Została ona doceniona w Europie i po raz pierwszy zostanie rozegrana z międzynarodowym „znakiem jakości” Listed.

Wielka Warszawska będzie miała rekordową pulę nagród – 478 250 zł, którą zapewnia m.in. Totalizator Sportowy. Oznacza to po pierwsze wzrost względem poprzednich lat – o ponad 170 tys. zł więcej niż w 2022 roku i ponad 250 tys. zł w 2021 roku! Sprawi to, że Wielka Warszawska będzie najwyżej dotowaną gonitwą płaską w Europie Środkowo-Wschodniej! Wzrośnie również pula nagród w gonitwie o Nagrodę Prezesa Totalizatora Sportowego – z niecałych 100 tys. zł w 2021 roku do blisko 150 tys. zł w tym roku.

KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZĄ STYLIZACJĘ LAT 60. W KAPELUSZU:

Konkurs na najpiękniejszą stylizację w kapeluszu, organizowany corocznie przez Damosferę podczas Wielkiej Warszawskiej, zawsze odwołuje się do mody lat minionych. W tym roku spędzimy ten wyjątkowy dzień w stylu lat 60. By przybliżyć ten okres gościom Toru Służewiec i podpowiedzieć, jaki strój wybrać, powstał Magazyn eleganckiej mody wyścigowej – lata 60.

W konkursie wziąć mogą udział zarówno panie, panowie, jak również dzieci. Oceniana będzie całość konkursowych stylizacji, zatem warto pamiętać o każdej części garderoby, w tym o kapeluszach lub fascynatorach. Jury, w którym zasiądzie m.in. Małgorzata Kożuchowska, będzie mieć jak zawsze ciężki orzech do zgryzienia.

Dodaj komentarz