Ogolna 26 lipca 2022

Zmiana przepisów w Premier League. Betway i West Ham zakończą współpracę?!

Według doniesień angielskich mediów, Premier League jest bliska przegłosowania przepisów, które w pewnych warunkach będą zakazywać sponsorowania klubów przez firmy bukmacherskie. W związku z tym, zmiany będzie musiał przeprowadzić West Ham, który współpracuje z operatorem Betway.

Zmiany przepisów w Premier League

Jak informuje “The Times”, kluby z Premier League już wkrótce powinny przegłosować przepis, który zakazuje drużynom z najwyższej klasy rozgrywkowej nawiązywania współprac z firmami bukmacherskimi na zasadzie umieszczania logo na froncie koszulki. Zespoły, które obecnie mają takich sponsorów, otrzymają trzy lata na uporządkowanie tej sprawy.

Jeśli zasady wejdą w życie, West Ham będzie zmuszony do zakończenia dotychczasowej współpracy z Betway.

Jak zareaguje West Ham?

O opinię na temat sytuacji londyńskiego klubu został zapytany Kieran Maguire, który w rozmowie z Football Insider stwierdził: – Nałożony czas do rozwiązania sprawy da West Hamowi pewną elastyczność, aby zacząć rozglądać się za innymi sponsorami. Mają wieloletnią relację z Betway, która uznawana jest za udaną. Umowa musi zatem zostać odpowiednio zastąpiona. Klub z pewnością nie jest zadowolony z takiego obrotu wydarzeń, ale byłoby znacznie gorzej, gdyby przepisy wprowadzono szybciej. 

Obecna umowa West Hamu z Betway obowiązuje do końca sezonu 2024/2025 i gwarantuje londyńskiej ekipie 60 milionów funtów.

Dodaj komentarz