Loterie 25 czerwca 2021

Znamy szczegóły loterii szczepionkowej. Start już 1 lipca

Wczoraj w KPRM odbyła się konferencja prasowa, na której Olgierd Cieślik, prezes Totalizatora Sportowego przedstawił szczegóły loterii szczepionkowej, która wystartuje już 1 lipca. Każdy w pełni zaszczepiony będzie miał spore szanse na zwycięstwo, ponieważ będą nagrody codzienne, tygodniowe, miesięczne i finałowe. 

Loteria Narodowego Programu Szczepień ma charakter profrekwencyjny. Rozpoczyna się 1 lipca i potrwa do 30 września. W tym czasie każda pełnoletnia i zaszczepiona osoba może przystąpić do programu i zarejestrować się, by wziąć udział w losowaniach… Każdy z uczestników ma cztery szanse na wygraną, bo będą nagrody codzienne, tygodniowe, miesięczne i finałowe – mówił Olgierd Cieślik, prezes Totalizatora Sportowego.

Spore szanse na wygraną

Od pewnego czasu wiadomo, że w loterii do wygrania będą samochody i hulajnogi elektryczne, ale tak jak wyżej wspomnieliśmy to nie wszystko, gdyż nagród będzie zdecydowanie więcej.

Pula nagród przeznaczonych na losowania codzienne, czyli takie gdzie wygrać można 200 i 500 zł, wyniesie aż 14 milionów złotych. Szanse na takie nagrody będą spore, ponieważ wygrywać będzie co 500 osoba, jeśli chodzi o 200 złotych i 2000 osoba w przypadku nagrody 500 złotych. Jeśli chodzi o nagrody tygodniowe odbędzie się 12 losowań w każdą środę trwania loterii. Pula przewiduje tutaj 60 nagród pieniężnych w wysokości 50 tys. złotych oraz 720 hulajnóg elektrycznych marki Segway-Ninebot.

W trakcie trwania loterii odbędą się również trzy losowania nagród miesięcznych. Będzie można w nich wygrać sześć nagród pieniężnych w wysokości 100 tys. złotych oraz sześć samochodów osobowych Toyota Corolla. W losowaniu finałowym, które odbędzie się 6 października do wygrania będą dwie nagrody pieniężne po milion złotych, a także dwa samochody osobowe Toyota C-HR.

Nagrody bez podatku

Jak zapewnił Olgierd Cieślik koszty podatku od nagród w loterii szczepionkowej weźmie na siebie w całości Totalizator Sportowy: – Jeśli chodzi o koszty podatkowe, to koszty podatku bierze na siebie w całości Totalizator Sportowy. Jeśli nie pojawi się zwolnienie z podatku dochodowego do momentu odbioru nagrody, uczestnik otrzyma dodatkową nagrodę, która pozwoli na opłacenie podatku, co powoduje, że przedstawione na dzisiejszej konferencji wartości nagród są pewnego rodzaju wartościami netto, a więc takimi, który każdy uczestnik otrzyma.

Kto może wziąć udział w loterii?

W loterii udział mogą wziąć wszyscy w pełni zaszczepieni i pełnoletni obywatele naszego kraju. Przez w pełni zaszczepione rozumie się osoby, które przyjęły dwie dawki szczepionki lub jedną w zależności od producenta, od początku działania Narodowego Programu Szczepień.

Uczestnicy konkursu muszą być pełnoletni i muszą się zarejestrować na IKP – Internetowym Koncie Pacjenta na pacjent.gov.pl i tam zaakceptować zgody. Będzie można też zrobić to, dzwoniąc na infolinię – powiedział na konferencji prezes Totalizatora Sportowego Olgierd Cieślik.

Jak będą odbywały się losowania?

Jeśli chodzi o losowania tygodniowe, miesięczne i finałowe zostaną one przeprowadzone za pomocą certyfikowanego urządzenia losującego. Zwycięzcy nagród będą informowani o wygranych w przeciągu dwóch dni roboczych od losowania.

Za wypłatę wygranych codziennych będzie odpowiedzialny bank PKO BP, który przekaże szczęśliwcom kod umożliwiający wypłatę środków z bankomatu lub w oddziale banku.

W przypadku nagród o większej wartości, czyli wygranych w loteriach tygodniowych, miesięcznych i finałowej, Totalizator Sportowy skontaktuje się ze zwycięzcami i wyśle link do formularza, w którym będzie do wypełnienia niezbędne oświadczenie do przekazania nagrody. Wszystkie wyniki będą trafiały również na stronę internetową loterii.

Fot. Twitter Totalizator Sportowy oraz Szczepimysię