Kasyno 7 października 2020

Zwolnienia w kasynach w Monte Carlo z powodu pandemii

Operator kasyn w Monte Carlo i współwłaściciel Betclic Everest, La Société des Bains de Mer, wdroży procedury cięcia kosztów, które obejmą zwolnienia pracowników. Wszystkiemu winny kryzys spowodowany pandemią koronawirusa. 

Oszczędności

W ostatnim czasie na naszych łamach możecie przeczytać o tym jak wiele firm z branży hazardowej tnie koszty, co ma bezpośredni związek z pandemią koronawirusa. Tym razem operator, do którego nalezą kasyna w Monte Carlo zdecydował się zwolnić część pracowników, co ma przynieść oszczędności wynoszące nawet około 25 milionów euro.

Plan oszczędności kosztów zostanie podzielony na trzy części. Pierwszym z nich będzie seria zwolnień dobrowolnych pracowników w wieku 57 lat i starszych oraz osób na stanowiskach, które nie wymagają zastępowania w przypadku ich odejścia.

Druga część składa się ze „zbiorowego planu odejść”, który będzie się koncentrował na działach, które mogą zostać uznane za nadmiernie obsadzone lub wymagające reorganizacji w celu zwiększenia konkurencyjności firmy. Z kolei trzecia część obejmie zwolnienia osób ze związków pracowników.

Konieczność zmian

Firma nie ma wątpliwości, że musi dojść do redukcji etatów, ponieważ także branża hotelarska znalazła się w kryzysie: – Ta restrukturyzacja jest szczególnie konieczna ze względu na chroniczny deficyt w działalności hotelarskiej i restauracyjnej grupy oraz w kasynach, związany w szczególności z poziomem kosztów wynagrodzeń niezgodnym z poziomem generowanych obrotów.

Z całą pewnością firma zarejestrowana w Monaco ma powody, by redukować etaty, o czym świadczy bilans finansowy. W lipcu Societe odnotowało bowiem przychody w wysokości 45,1 mln euro w pierwszym kwartale roku obrotowego 2020-21, co oznacza spadek o 60,5% rok do roku. Z kolei dział gier Société – obejmujący cztery nieruchomości zlokalizowane w Monte Carlo – odnotował spadek przychodów o 84,5% do 9,6 mln euro.

Dodaj komentarz