Pod lupą Interplay: co łączy Bestbet z firmą na Cyprze?

kategoriaBukmacherka autorMC data22.05.2019
Wczoraj opublikowaliśmy informację na temat przyznania licencji nowemu bukmacherowi – Bestbet. Przyjrzyjmy się wspólnikom tej spółki.

W KRS Bestbetu widnieje wpis, że wspólnikiem bukmachera jest TMT Investments Spółka (posiadająca 100 udziałów o łącznej wartości 5 000, 00 zł). Firma ta jest nam znana z przejęcia Totolotka przy współpracy z XTIP. W grudniu 2018 roku pojawił się w UOKIKu pierwszy wniosek dotyczący Totolotka. Urząd badał wtedy przejęcie przez XTIP Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie kontroli nad Totolotek S.A.  z siedzibą w Warszawie. XTIP Polska jest spółką joint venture Merkur Sportwetten GmbH (Grupa Gauselmann) oraz TMT Investments S.A.

TMT Investments S.A. posiada na swojej stronie adres ul. Solec 18 lok. U52. Taki adres widnieje w KRS jako adres spółki BESTBET spółka z o.o. Firma TMT Investments S.A. świadczy usługi doradcze, które obejmują obszary strategii, finansów i restrukturyzacji oraz pośrednictwo handlowe, na ogół na rzecz klientów zagranicznych. Działalność inwestycyjna firmy skoncentrowana jest na komercjalizacji nowych technologii znajdujących zastosowanie w przemyśle, niezależnie lub w ramach joint-ventures. TMT Investments jest też wspólnikiem Bestbet24.

Członkiem zarządu TMT Investments S.A. jest Robert Artur Krupski. Krupski zasiada też w zarządach: Bestbet24, Bestbet oraz Hygienika (dawne Bestwin).

W KRS widnieją dwie firmy mające w nazwie Bestbet. Jedna z nich to BESTBET24 SP. z o.o. (z zarządem w osobie Roberta Artura Krupskiego – KRS 0000696252) oraz firma BESTBET SP. z o.o. (z zarządem w osobie Roberta Artura Krupskiego oraz wspólnikami – Kamilem Gerardem Kliniewskim, firmą Fxelite investments limited oraz firmą TMT Investments – KRS 0000627848).

Pierwsza z firm, Bestbet24, zarejestrowana jest jako „przedsiębiorstwo usługowe”, druga natomiast związana jest z bukmacherką, zakładami wzajemnymi i grami losowymi. Oczywiście to druga firma otrzymała licencję na urządzanie zakładów wzajemnych.

Obie te spółki łączą osoby m.in. Tadeusza Wacława Petruczeńko oraz Kamila Gerarda Kliniewskiego. Petruczeńko był też wpisany w KRS do rady nadzorczej firmy Bestwin (KRS 0000454650 – aktualnie pod tym KRS widnieje firma Hygienika, w której zarządzie jest Robert Artur Krupski. Firma zmieniła nazwę 27.09.2018). W zarządzie firmy Bestwin znajduje się też Małgorzata Ceran, która jest również prezesem zarządu Bestbet. Małgorzata Ceran była też prezesem zarządu TMT Investments S.A.

Tadeusz Petruczeńko związany był też z Lottomerkury w latach 2012-2016 i PKO w latach 2004-2008. Istotą powołania spółki Lottomerkury było powierzenie czynności w zakresie obsługi gospodarczej/logistycznej Totalizatora Sportowego Sp.z o.o. Spółka jest istotnym, tymczasowym „wehikułem kapitałowym" w realizowanym obecnie projekcie, tj. spółce Traf – Zakłady Wzajemne – która zresztą też posiada licencję na zakłady wzajemne i zajmować się będzie sprzedażą zakładów online na wyścigi konne.)

Kamil Gerard Kliniewski związany jest z zarządem spółki Hygienika (podobnie jak Krupski). Kliniewski przez kilka lat związany był też ze spółką XTIP Polska spółka z o.o. czyli firmą, która miała swój udział w przejęciu Totolotka. Kamil Kliniewski był też prezesem Kerdos Group w roku 2015. Według Krajowego Rejestru Sądowego, Kliniewski związany był także z TMT Partners oraz Merkur Gaming Poland. Osoba ta była również prezesem zarządu firmy Clean Service (w której wcześniej prezesem była Małgorzata Ceran, znana nam z innych spółek). W KRS firmy Bestbet widnieje informacja o posiadaniu wspólnika – firmy FXelite investments limited. Jest to spółka zarejestrowana na Cyprze, a prezesem jest… Kliniewski. Firma posiadała m.in. akcje Hygieniki, która poniekąd była związana z drogeriami Dayli.  

Mamy więc co najmniej 4 firmy powiązane z nowym bukmacherem oraz kilka osób, które przewija się w zarządach spółek. Czy tak duże doświadczenie właścicieli firmy w różnych branżach pozwoli na uruchomienie profesjonalnego bukmachera w Polsce?

Mamy nadzieję, że przekonamy się o tym już wkrótce.

udostępnij na facebooku
udostępnij na twitterze
MC 22.05.2019
    ]