Bukmacherka 7 lutego 2023

AGA spodziewa się rekordowej liczby zakładów na Super Bowl

Wielkimi krokami zbliża się Super Bowl LVII, w którym Kansas City Chiefs zagrają z Philadelphia Eagles. American Gaming Association (AGA) spodziewa się ogromnego zainteresowania i rekordowego wyniku w kontekście zakładów na ten pojedynek. 

Rekordowa liczba zakładów

W oparciu o ogólnokrajową próbę 2,199 dorosłych, AGA stwierdziło, że 20% dorosłych Amerykanów postawi co najmniej jeden zakład na mecz Super Bowl LVII, czyli starcie Philadelphia Eagles vs Kansas City Chiefs. Jeśli przypuszczenia okażą się prawdziwe, będzie to wzrost aż o 61% w stosunku do rekordu, który został ustanowiony w 2022 roku.

Według AGA, 50,4 mln Amerykanów postawi zakład za szacunkową kwotę w okolicach 16 miliardów dolarów. Spośród osób, które panują zawrzeć zakład, 30 milionów postawi tradycyjny kupon u bukmachera stacjonarnego lub online, co stanowi wzrost o 66% w porównaniu z ubiegłym rokiem.

Coraz większe zainteresowanie

Stowarzyszenie zauważyło, że powszechna legalizacja zwiększa u fanów NFL zainteresowanie zakładami. W takich słowach prognozy komentuje prezes i dyrektor generalny AGA, Bill Miller: – Każdego roku Super Bowl służy podkreśleniu korzyści płynących z legalnych zakładów sportowych. Gracze przechodzą na ochronę rynku regulowanego, a ligi i media sportowe odnotowują zwiększone zaangażowanie. Z kolei legalni operatorzy napędzają potrzebne dochody podatkowe stanom w całym kraju.

W związku z tym, iż zainteresowanie legalnymi zakładami stale rośnie, branża gier pozostaje zaangażowana w odpowiedzialne dostarczanie światowej klasy rozrywki, edukowanie konsumentów w zakresie odpowiedzialnego obstawiania i zwalczanie nielegalnego hazardu. Pracujemy również nad zbudowaniem bezpiecznego, konkurencyjnego i zrównoważonego rynku dla wszystkich – twierdzi Miller.

Nacisk na informowanie o bezpiecznym hazardzie jest widoczny, gdyż 71% graczy obstawiających Super Bowl stwierdziło, iż widziało w zeszłym roku jakąkolwiek formę kampanii promującej bezpieczne zakłady.

Dodaj komentarz