Ogolna 16 maja 2022

Akcjonariusze 888 zatwierdzili przejęcie nieamerykańskich aktywów William Hill

autor: Mateusz Mazur
Akcjonariusze 888 Holdings oficjalnie zatwierdzili przejęcie przez operatora nieamerykańskich aktywów William Hill od Caesars. Kwota transakcji opiewa na 1.95 mld funtów. 

Odwrotne przejęcie

We wrześniu 2021 roku operator 888 zgodził się przejąć aktywa William Hill, wyłączając aktywa amerykańskie. Wszystko to zaledwie rok po wykupieniu brytyjskiej firmy przez Caesars. Amerykański holding dokonał przejęcia całego William Hill za około 2.9 mld funtów z zamiarem sprzedaży wszystkich aktywów, poza amerykańskimi. Jako że aktywa firmy są obecnie większe niż aktywa 888, transakcja była uważana za odwrotne przejęcie i musiała zostać zatwierdzona przez udziałowców 888.

16 maja odbyło się głosowanie, podczas którego akcjonariusze oddali 307 milionów głosów (99.7%) za transakcją oraz 819 264 głosy przeciwko przejęciu. – Jesteśmy zachwyceni poparciem akcjonariuszy dla naszej propozycji przejęcia William Hill i chcielibyśmy podziękować za ich ciągłe, konstruktywne zaangażowanie w ramach tego procesu – powiedział Lord Mendelsohn, prezes 888 Holdings.

– Z niecierpliwością czekamy na zakończenie tego transformacyjnego przejęcia, które nastąpi pod koniec czerwca. Jego efektem będzie powstanie globalnego lidera w zakresie zakładów i gier online. Wszystko dzięki połączeniu dwóch wysoce uzupełniających się firm i dwóch wiodących marek w branży – dodaje.

Niższa cena

Zatwierdzenie przejęcia przez akcjonariuszy nastąpiło nieco ponad miesiąc po tym, jak 888 Holdings i Caesars zgodziły się obniżyć cenę zakupu aktywów o 250 milionów funtów. Gotówkowa część transakcji wynosiła wcześniej 834.9 mln funtów, natomiast teraz 888 zmuszone będzie uiścić opłatę w wysokości 584.9 mln funtów.

Spadek ceny był efektem “zmiany otoczenia makroekonomicznego i regulacyjnego” oraz faktu ciągle trwającego przeglądu licencji firmy William Hill na prowadzenie działalności w Wielkiej Brytanii. Skłoniło to Caesars do odłożenia 15 milionów funtów na pokrycie wszelkich kosztów wynikających z przeglądu. Ponadto firma zapewni także odszkodowanie dla niektórych marek, ze względu na uwarunkowania prawne, które mogą wyniknąć przy okazji transakcji.

888 przewiduje, że przejęcie William Hill pomoże firmie w dywersyfikacji przychodów, poprzez zwiększenie ekspozycji zakładów sportowych, a także wzmocni jej pozycję na lokalnych rynkach. Firma 888 utrzymuje również, że transakcja ta zapewni przedsiębiorstwu “atrakcyjną możliwość wdrażania strategii omnichannel na terenie Wielkiej Brytanii”.

Dodaj komentarz