Ogolna 18 lipca 2022

Allwyn nie ukrywa rozaczarowania decyzją sądu w sprawie National Lottery

autor: Mateusz Mazur
Prezes Allwyn UK ​​Justin King wyraził swoje rozczarowanie nagłym zwrotem akcji w sprawie przyznania operatorowi czwartej licencji National Lottery.

Cmelot i IGT odwołują się od decyzji

Komisja ds. Hazardu (GC) poinformowała, że w dniu 29 czerwca 2022 r. Sąd Najwyższy zniósł automatyczne zawieszenie, które uniemożliwiło GC formalne przyznanie Allwyn czwartej licencji National Lottery.

Camelot i IGT zwróciły się jednak do Sądu Apelacyjnego o zgodę na apelację od tej decyzji. Sąd przychylił się do ich wniosku. Decyzja oznacza, że ​​automatyczne zawieszenie pozostaje w mocy do czasu rozstrzygnięcia postępowania odwoławczego.

Rozprawa odbędzie się najprawdopodobniej 12 września. Swoje stanowisko w sprawie przedstawiła również GC, stwierdzając, że decyzja sądu może mieć poważne konsekwencje dla całej National Lottery.

Prezes Allwyn rozczarowany opóźnieniami

– Oczywiście jesteśmy rozczarowani tą decyzją. Pojawia się prawdopodobieństwo wystąpienia dalszych opóźnień, ponieważ rozprawa odbędzie się dopiero we wrześniu. Nie ulega wątpliwości, że uniemożliwi to nam wykorzystanie możliwości jakie niesie ze sobą Czwarta Licencja – nie krył oburzenia Justin King.

Camelot i IGT muszą teraz przedstawić formalne zobowiązanie się do wpłaty odszkodowania: – Wzywamy ich, aby albo zapewnili, że istnieją racjonalne przesłanki do przeprowadzenia postępowania odwoławczego, albo wzięli pod uwagę interesy National Lottery i zaakceptowali wcześniejsze orzeczenie Sądu Najwyższego. Umożliwiłoby to zniesienie zawieszenia, a Komisja ds. Hazardu mogłaby kontynuować procedurę przyznania Allwyn Czwartej Licencji – dodaje King.

Dodaj komentarz