Ogolna 15 lipca 2022

Camelot oraz IGT walczą w sprawie licencji National Lottery

W marcu tego roku firma Allwyn Entertainment została wybrana przez Komisję ds. Hazardu jako preferowana opcja w sprawie czwartej licencji UK National Lottery. Z tą decyzją nie zgadzały się Camelot Group, jak i International Game Technology. Sąd Apelacyjny wyraził zgodę w sprawie odwołania się od decyzji. 

Camelot stracił licencję na National Lottery

Camelot Group od 1994 roku, czyli momentu powstania National Lottery, posiadał licencję na loterię narodową w Wielkiej Brytanii. W marcu tego roku, Komisja ds. Hazardu podjęła decyzję o przyznaniu licencji firmie Allwyn Entertainment, natomiast Camelot trafił na listę rezerwową i tym samym utrzyma licencję w momencie, gdy komisja nie sfinalizuje umowy z Allwyn.

Z postanowieniami komisji nie zgadzała się firma Camelot, która w kwietniu złożyła skargę do Sądu Najwyższego podając w wątpliwość, czy komisja zgodnie z prawem przyznała licencję Allwyn. Ten ruch spowodował, że formalne wydanie licencji Allwyn zostało zawieszone.

Zgoda od sądu

Sąd Najwyższy cofnął zawieszenie w czerwcu, chociaż postępowanie sądowe w tej sprawie cały czas trwało. W związku z tym, Camelot Group oraz IGT wspólnie wniosły skargę, kierując się do Sądu Apelacyjnego, który ostatecznie zezwolił na wniesienie apelacji. Oznacza to, że automatyczne zawieszenie ponownie zacznie obowiązywać w wyniku postępowania. Rozprawa odwoławcza prawdopodobnie odbędzie się w połowie września.

W takich słowach zaistniałą sytuację komentuje Komisja ds. Hazardu: – W trakcie procesu sądowego byliśmy pewni, że zakłócenie realizacji planów Allwyn może mieć potencjalnie poważne konsekwencje dla loterii narodowej. Pojawia się również ryzyko, że National Lottery nie będzie w pełni działać na początku czwartej licencji.

– Jesteśmy rozczarowani wynikiem, ale szanujemy decyzję sądu. Proces odwoławczy będzie generował wyzwania związane z przejściem na czwartą licencję i dalsze opóźnienie w przyznaniu licencji Allwyn. Przykro nam z powodu decyzji stron trzecich o wszczęciu postępowania sądowego w wyniku bardzo udanego konkursu na czwartą licencję – czytamy dalej w komunikacie.

Dla Camelot Group ewentualny finał sprawy może mieć kluczowe znaczenie. Firma odnotowała bowiem wielomilionowy spadek sprzedaży.

Dodaj komentarz