Ogolna 3 stycznia 2023

Allwyn przejmuje amerykańskie Camelot Lottery Solutions

Firma Allwyn poinformowała o porozumieniu z Ontario Teachers' Pension Plan w sprawie przejęcia amerykańskiego Camelot Lottery Solutions. 

Przejęcie

W zeszłym roku Allwyn Entertainment zgodził się przejąć Camelot UK. Tym razem firma ustaliła transakcję przejęcie jednostki Camelot Lottery Solutions z siedzibą w USA. Warunki tej umowy nie zostały ujawnione. Allwyn potwierdził, iż nie planuje żadnych roszad na stanowiskach kierowniczych w Camelot Lottery Solutions i nie oczekuje się większych zmian w działalności.

Po zakończeniu procesu przejęcia, Camelot Lottery Solutions otrzyma dostęp do własnej sieci zasobów Allwyn, dzięki którym wdroży nowe wsparcie dla swoich klientów. Camelot obsługuje loterię Illinois oraz prowadzi również dział technologii, który dostarcza produkty oraz usługi w całej Europie i Ameryce Północnej.

Przewiduje się, że transakcja zostanie zamknięta w pierwszym kwartale 2023 roku.

Ważny rynek

W takich słowach przejęcie Camelot LS Group skomentował Robert Chvatal, dyrektor generalny Allwyn: – Zawsze postrzegaliśmy rynek amerykański jako ważną część przyszłej historii rozwoju Allwyn, a przejęcie Camelot LS Group jest właściwym krokiem. Celem Allwyn jest budowanie lepszych loterii i pomaganie im zbierać więcej funduszy na szczytne cele, poprzez innowacje, technologię, wydajność i bezpieczeństwo. Zarówno Allwyn, jak i Camelot podzielają pasję związaną z biznesem loteryjnym, dostarczaniem wartości naszym klientom i rosnącymi zwrotami z loterii dla społeczności.

O współpracy z Allwyn wypowiedział się także Wayne Pickup, dyrektor generalny Camelot LS Group: – Pozostajemy zaangażowani w obsługę naszych klientów i zwiększanie przychodów z loterii, aby przynosić korzyści społecznościom, którym służą. Jako prywatni zarządcy Illinois Lottery ściśle współpracujemy z departamentem loterii w celu napędzania odpowiedzialnego i zrównoważonego rozwoju oraz zmaksymalizowania dochodów w stanie Illinois. Połączenie zasobów, wiedzy i talentów Allwyn oraz Camelot LS Group tylko wzmocni wyniki.