Ogolna 31 października 2022

Allwyn przejmie kontrolę nad National Lottery wcześniej niż zakładano?

autor: Mateusz Mazur
Allwyn Entertainment potwierdził, że prowadzi "zaawansowane rozmowy" na temat przejęcia Camelot UK, firmy, którą w lutym 2024 roku zastąpić ma jako operator UK National Lottery.

Allwyn przejmie Camelot?

W miniony weekend Sky News poinformował, że Allwyn rozpoczął rozmowy z Ontario Teachers’ Pension Plan (OTPP), obecnym właścicielem Camelot UK, na temat transakcji wartej około 100 milionów funtów (117 milionów euro/116 milionów dolarów). Źródła podają, że porozumienie może zostać osiągnięte w ciągu kilku tygodni i doprowadzić do tego, że Allwyn przejmie całą działalność Camelot w Wielkiej Brytanii, w tym prawo do prowadzenia National Lottery od 2024 roku.

Allwyn zdecydował się odnieść do medialnych doniesień: – W odpowiedzi na spekulacje możemy potwierdzić, że Allwyn jest zaangażowany w zaawansowane rozmowy z OTPP, które mogą doprowadzić do zakupu oddziałów Camelot w Wielkiej Brytanii – czytamy w oświadczeniu. Gdyby porozumienie miało zostać osiągnięte, podlegałoby ono także zatwierdzeniu przez organy regulacyjne.

Kłopotliwa licencja

W zeszłym miesiącu Komisja ds. Hazardu oficjalnie przyznała Allwyn czwartą licencję UK National Lottery, kończąc tym samym  28-letnią kadencję Camelot jako operatora. Spotkało się to z niemałymi kontrowersjami. Camelot oraz IGT postanowiły bowiem zakwestionować decyzję komisji prosząc o dalsze wyjaśnienia. Doprowadziło to do zawieszenia procesu licencyjnego, który został jednak wznowiony we wrześniu, kiedy grupa wycofała swoje roszczenia.

Camelot wciąż zapowiada, że zamierza wystąpić o odszkodowanie. Jeśli jednak umowa pomiędzy Allwyn i OTPP zostanie zawarta, można się jednak spodziewać, że to roszczenie także zostanie wycofane. Co więcej, umowa ma być gwarantem pełnej współpracy Camelot z Allwyn w okresie poprzedzającym przejęcie licencji. Póki co oficjalną datą przejęcia kontroli nad Natonal Lottery przez Allwyn wciąż pozostaje luty 2024 roku.

Dodaj komentarz