Loterie 20 września 2022

Allwyn z ostateczną licencją na National Lottery

Sprawa licencji na National Lottery w Wielkiej Brytanii w końcu zakończona. Po kilku perturbacjach i zwrotach akcji, Allwyn Entertainment, znane wcześniej jako Sazka Group, formalnie otrzymało Czwartą Licencję. 

Zamieszanie z National Lottery

Przez prawie 30 lat za National Lottery odpowiadał Camelot Group. W związku z tym, iż w marcu tego roku Komisja ds. Hazardu zdecydowała się wybrać Allwyn Entertainment jako preferowanego kandydata na kolejną licencję, Camelot złożył apelację do Sądu Najwyższego, a następnie do Sądu Apelacyjnego.

Ostatecznie na początku września, Camelot zdecydował się wycofać swoje odwołanie, a Allwyn Entertainment zrzekło się wszelkich roszczeń dotyczących kosztów lub odszkodowania przeciwko Camelot Group.

Allwyn Entertainment z Czwartą Licencją

Ostatecznie Czwarta Licencja formalnie trafiła do Allwyn Entertainment. Zostanie uruchomiona w lutym 2024 roku i będzie obowiązywać przez dekadę. W takich słowach o przejęciu National Lottery wypowiedział się prezes Allwyn, Justin King: – Dzisiejsza nagroda formalnie oznacza nowy początek dla National Lottery. Mamy ekscytujące plany dla tej ważnej i cenionej instytucji. 

Uzyskanie licencji skomentował również CEO Allwyn, David Craven: – Ten moment oznacza czas na zmiany w National Lottery. Już teraz rozpoczęliśmy ekscytujący nowy rozdział. Nasz program transformacji rozpoczął się z energią i chęcią realizacji celów. Musimy wykorzystać ten moment, tworząc odpowiednie warunki do wprowadzenia innowacji. Naszym głównym celem jest odpowiedzialne zwiększenie wydajności, prowadzące do większego wkładu w szczytne cele. Z niecierpliwością czekamy również na powitanie obecnych kolegów z Camelot w Watford, gdzie będą częścią tego nowego, ekscytującego rozdziału. 

Dodaj komentarz