Ogolna 7 września 2022

Camelot Group wycofał skargę w sprawie National Lottery

Camelot Group wycofał skargę w sprawie decyzji brytyjskiej komisji ds. hazardu o przyznaniu Allwyn Entertainment czwartej licencji National Lottery. 

Wielka zmiana w National Lottery

W marcu tego roku Allwyn Entertainment, znane wcześniej jako Sazka Group, zostało wybrane przez komisję ds. hazardu jako preferowany kandydat do licencji National Lottery, kończąc tym samym 28-letnią kadencję Camelot.

W związku z zaistniałą sytuacją, Camelot Group złożył w kwietniu apelację do Sądu Najwyższego. W czerwcu decyzją sądu cofnięto zawieszenie, więc sprawę skierowano do Sądu Apelacyjnego, który zezwolił Camelot Group oraz IGT na odwołanie się od decyzji. Cała sprawa mogła opóźnić zaplanowane przejęcie National Lottery przez Allwyn.

Camelot wycofał skargę

Allwyn Entertainment poinformowało, iż Camelot zdecydował się teraz wycofać swoje odwołanie, a Allwyn zrzekło się wszelkich roszczeń dotyczących kosztów lub odszkodowania przeciwko Camelot Group. W oświadczeniu Allwyn możemy przeczytać: – Allwyn jest usatysfakcjonowane takim obrotem spraw i liczy na współpracę z Camelot Group oraz brytyjską komisją ds. hazardu w procesie przejęcia. Jesteśmy podekscytowani perspektywą pełnienia funkcji operatora największej loterii w Europie. 

Na ten moment nie pojawiło się jednak stanowisko IGT. W związku z tym, odwołanie nadal pozostaje w mocy i będzie rozpatrzone przez Sąd Najwyższy w przyszłym tygodniu.

Dodaj komentarz