Bukmacherka 24 maja 2018

Analiza bukmacherska – w jaki sposób najlepsi gracze typują mecze?

autor: BK
Regularne wygrywanie zakładów u bukmacherów to zadanie trudne. W przypadku profesjonalnych graczy niezwykle ważną rolę odgrywa staranna analiza bukmacherska.

Analiza wydarzenia sportowego powinna skupiać się na kilku aspektach. Kluczową rolę wciąż odgrywa tu jednak obiektywność samego gracza. Jeżeli na etapie oszacowania prawdopodobieństwa gracz będzie kierował się emocjami oraz sympatią do jednej ze stron, analiza nie będzie tak skuteczna. Możemy wymienić trzy kluczowe etapy profesjonalnej analizy bukmacherskiej.

Statystyki i wyniki ostatnich spotkań

Zaczynamy od żmudnego przeczesywania ostatnich wyników spotkań. Należy oczywiście uwzględnić poziom rywali, miejsce rozgrywanego meczu, a także czynniki losowe (np. błędy sędziego). To oczywiście wymaga dużego nakładu czasu, dlatego też, wielu graczy decyduje się uprościć sprawę. W Internecie możemy natknąć się na strony, który w dużym skrócie zawierają potrzebne informacje uwzględniające statystyki i wyniki wybranej przez nas drużyny lub zawodnika. Na podstawie odpowiedniego algorytmu system automatycznie oblicza prawdopodobieństwo z jakim jedna ze stron wygra dane spotkanie. Metoda na skróty nie gwarantuje oczywiście tak dobrych rezultatów jak samodzielna analiza statystyk i wyników ostatnich spotkań.

Bilans bezpośrednich pojedynków (H2H)

Gdy znamy już wyniki ostatnich spotkań z udziałem interesujących nas zespołów lub zawodników, przechodzimy do analizy bezpośrednich pojedynków. Sprawdzamy, kiedy po raz ostatni mierzyły się przeciwko sobie interesujące nas zespoły. W tym aspekcie również należy uwzględnić kilka istotnych czynników. Przede wszystkim miejsce rozgrywania pojedynków. Jak wiadomo, gospodarze zawsze mają naturalny handicap w postaci dopingu swoich kibiców. Natomiast w tenisie bardziej interesuje nas nawierzchnia. Wyróżniamy bowiem zawodników, którzy mogą być doskonali w grze na wolniejszych kortach, ale słabiej radzą sobie na kortach szybszych. I na odwrót. Uwzględnianie takich czynników daje nam pełniejszy obraz sytuacji w kontekście rzetelnej analizy.

Ostatnie doniesienia mediów

Przed nami ostatni etap analizy, przegląd prasowy. Sprawdzamy ostatnie doniesienia na temat zawodników lub zespołów. Wszelkie informacje o ewentualnych kontuzjach, nieobecnościach w składzie, przewidywaniach ekspertów. W ten sposób możemy natrafić na newsy, które odmienią nasz punkt widzenia. Ten etap pozwala nam albo utwierdzić się w przekonaniu, że wybraliśmy właściwy typ, albo stwierdzić, że jego obstawienie jest zbyt ryzykowne biorąc pod uwagę okoliczności. Dysponując pełną wiedzą możemy oszacować prawdopodobieństwo, zgodnie z którym, wydarzenie zakończy się po naszej myśli. Wynik przedstawiony w ułamku liczbowym jest używany w celu doboru odpowiedniej stawki, a także sprawdzeniu atrakcyjności kursu, np. w przypadku valuebet.

Dodaj komentarz