Loterie 6 października 2023

Anna Kukla: akcja “Wygrywamy zaczyna się od WY” jest skierowana do wszystkich

autor: Adrian Janiuk
Za nami druga edycja ogólnopolskiej akcji Totalizatora Sportowego "Wygrywamy zaczyna się od WY". Prezes Zarządu Fundacji LOTTO im. Haliny Konopackiej, Anna Kukla w rozmowie z Interplay.pl podsumowała szczytny projekt.

Adrian Janiuk, Interplay.pl: – Wielkim sukcesem zakończyła się druga edycja ogólnopolskiej akcji Totalizatora Sportowego “Wygrywamy zaczyna się od WY”. W tym roku wybrano niemal dwa razy więcej laureatów niż w 2022 roku.

Anna Kukla, Prezes Zarządu Fundacji LOTTO im. Haliny Konopackiej: – Bardzo nas to cieszy. Ta akcja jest obecnie naszą kluczową. Realizujemy ją drugi raz z rzędu. W zeszłym roku przeznaczyliśmy na dofinansowanie laureatów 3,2 miliona złotych, a w tym roku 4,8 milionów złotych. Akcja cieszyła się wielkim powodzeniem, dlatego chcieliśmy zwiększyć liczbę laureatów. Jesteśmy szczęśliwi, że to nam się udało. W pierwszej edycji dofinansowano 27 obiektów sportowych i kulturalnych w całej Polsce, a w drugiej – 48. Inwestycje będą realizowane do końca przyszłego roku. Mam nadzieję, że będą służyły lokalnym społecznościom. Kluczowe jest to, że każdy miał możliwość zgłoszenia swojego pomysłu do akcji.

– Akcja “Wygrywamy zaczyna się od WY” cieszyła się olbrzymim powodzeniem w całej Polsce. O to właśnie chodziło, żeby dotrzeć do wszystkich?

– Zgadza się. W akcji wzięły udział różne podmioty, fundacje, stowarzyszenia, kluby sportowe, urzędy, gminy, a także biblioteki, które złożyły wnioski, żeby uczestniczyć w projekcie.

– Wśród laureatów przodują przedstawiciele z mniejszych miejscowości. Akcja „Wygrywamy zaczyna się od WY” często umożliwia im prężne działanie.

– Staramy się umożliwiać takim organizacjom codzienne funkcjonowanie. Jesteśmy bardzo otwarci do dalszych działań. Utrzymujemy kontakt z naszymi laureatami, czego dowodem była wysoka frekwencja podczas gali podsumowującej akcję “Wygrywamy zaczyna się od WY”. Mam nadzieję, że z laureatami tej edycji będzie tak samo.

– Skoro druga edycja zakończyła się takim sukcesem, to co będzie podczas trzeciej?

– Sami jesteśmy ciekawi. W kolejnym roku chcemy jeszcze więcej. Jestem przekonana, że poprzez popularyzację naszej akcji tak się właśnie stanie. Liczymy, że będzie jeszcze więcej imponujących projektów, które będzie można dofinansować dzięki “Wygrywamy zaczyna się od WY”.

– Co ważne, akcja “Wygrywamy zaczyna się od WY” jest przejrzysta i klarowna dla wszystkich potencjalnych uczestników.

– Staraliśmy się dostosować zasady regulaminu tak, żeby ten projekt nie był problematyczny dla uczestników. I myślę, że nie był, ponieważ mieliśmy ogromny odzew. Myślę, że trafiliśmy w oczekiwania naszych wnioskodawców.

– Kto, oprócz dysponentów infrastruktury, skorzysta z akcji “Wygrywamy zaczyna się od WY”?

– Odbiorcami tych projektów są głównie lokalne miejscowości. Będzie to rodzic, który będzie mógł iść na plac zabaw z dzieckiem. Będzie to młodzież, która będzie mogła się wspinać na ściance wspinaczkowej. Będą to chociażby studenci, którzy będą mieli okazję skorzystać z siłowni. Mnóstwo inicjatyw już powstało i jeszcze powstanie z tytułu akcji “Wygrywamy zaczyna się od WY”. Uważam, że te projekty są bardzo wartościowe i potrzebne.

Dodaj komentarz