Apel PZPN do bukmacherów

kategoriaBukmacherka autorBB data08.05.2019
Polski Związek Piłki Nożnej wystosował list do bukmacherów, by nie wystawiali w ofercie spotkań poniżej IV ligi, ponieważ narusza to zasady wcześniej zawartej umowy.

List zadresowany został do takich operatorów jak: Milenium, STS, Fortuna, Totolotek, Etoto, forBET, LVBET, Superbet, Totalbet, Cherry (PZBUK) i Betfan. Przekaz pisma jest jasny od samego początku: Polski Związek Piłki Nożnej wskazuje na umowę trójstronną (Ekstrakalsą S.A., Bukmacherzy i PZPN), z której jasno wynika, że operatorzy nie mają prawa wystawiać w ofercie lig niższych, niż piąta klasa rozgrywkowa w Polsce. Zakaz ten dotyczy także rozgrywek juniorskich. 

Zacytujmy: – "PZPN niniejszym uprzejmie przypomina, że z postanowień wskazanych na wstępie trójstronnych umów zawartych pomiędzy PZPN i Ekstraklasą S.A, a poszczególnymi partnerami, nie wynikają dla Spółek uprawnienia dotyczące wykorzystywania w oferowanych zakładach wzajemnych wyników meczów organizowanych i prowadzonych przez PZPN rozgrywek ligowych w piłce nożnej w klasach niższych niż rozgrywki IV ligi".

Oczywiście nie zabrakło również informacji, że jeśli operatorzy nie będą respektować tych zasach, PZPN może rozwiązać z nimi wcześniej zawartą umowę. Z całą pewnością jednak do tego nie dojdzie, ponieważ bukmacherzy w takim układzie straciliby możliwość wystawiania oferty na Ekstraklasę i 1. Ligę, a właśnie zdarzenia z tych lig cieszą się największą popularnością, jeśli chodzi o polski futbol. 

udostępnij na facebooku
udostępnij na twitterze
BB 08.05.2019
    ]