E-Sport 23 sierpnia 2019

Aresztowania w związku z ustawianiem meczów w CS:GO

autor: MR

W Australii odkryto kolejną już aferę związaną z ustawianiem meczów w Counter Strike Global Offensive. Aresztowano sześć osób w Melbourne w wyniku postępowania, które toczyło się od marca tego roku.

Według policji gracze w wieku 19-22 lat jeszcze przed rozpoczęciem spotkań umawiali się, że odpuszczają po czym wnosili zakłady na te mecze. W ten sposób obstawili co najmniej pięć razy wnosząc minimum 20 zakładów. Po przesłuchaniu całą szóstkę wypuszczono, jednak za popełnione czyny może grozić im nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Zatrzymania w tej sprawie nie kończą działań policji. Współpracuje ona dalej z agencjami bukmacherskimi w celu zapobiegania kolejnym patologiom. Australijskie władze zaznaczają, że była to jedna z pierwszych tego typu akcji u nich w kraju. Łamanie prawa na scenie esportowej to coś nowego, więc przed organami ścigania konieczność rozszerzenia działań o weryfikację przebiegu nie tylko rozgrywek sportowych, ale także tych, które odbywają się pośrednio przez urządzenia elektroniczne.