Ogolna 20 maja 2022

Aristocrat Leisure z wyraźnymi wzrostami przychodów operacyjnych

Australijska firma Aristocrat Leisure Limited poinformowała o wzroście przychodów operacyjnych na poziomie 23%, które dotyczą sześciu miesięcy, od października 2021 roku do marca 2022 roku. Dodatkowo EBITDA przedsiębiorstwa wzrosła o 30% rok do roku. 

Dobre wyniki Aristocrat Leisure

Firma Aristocrat Leisure Limited odnotowała przychody operacyjne w wysokości 1,92 miliona dolarów. Wyniki dotyczą sześciu miesięcy, zakończonych 31 marca 2022 roku. Oznacza to, iż przedsiębiorstwo zanotowało wzrost o 23%, w porównaniu z wynikami w tym samym okresie z ubiegłego roku.

Dodatkowo EBITDA australijskiej firmy zajmującej się automatami oraz grami wzrosła o 30% rok do roku i wynosi 678 milionów dolarów, a marża EBITDA wzrosła do 35.3%. Aristocrat Leisure Limited informuje również o odnotowaniu NPATA w wysokości 580 miliona dolarów, co stanowi wzrost o 41% w porównaniu z poprzednim rokiem.

Satysfakcja z działań

Rezultaty firmy skomentował CEO oraz dyrektor zarządzający, Trevor Croker: – Arisocrat zapewnił imponującą i prężną wydajność, pomimo trudnych warunków operacyjnych oraz wyzwań. Podjęliśmy kompleksowe działania, aby chronić naszych ludzi oraz biznes, jednocześnie mocno inwestując w celu przyspieszenia naszej strategii rozwoju w przyszłości. Naszą ambicją jest bycie wiodącą platformą gier w globalnej branży RMG online. Przewidujemy, że do końca tego roku kalendarzowego będziemy działać w dwóch stanach USA z produktami i-Gaming. 

Na przestrzeni ostatnich miesięcy firma Aristocrat Leisure prowadziła rozmowy w sprawie przejęcia Playtech.