E-Sport 12 maja 2020

Awans Endpoint oraz ALTERNATE aTTaX

Pierwszy dzień grupowych spotkań rewanżowych wyłonił dwie drużyny, które awansowały do play-offów BLAST Rising – Endpoint oraz ALTERNATE aTTaX.

Początkowo Brytyjczycy nie byli uznawani jako faworyci tej grupy, ale już w zeszłotygodniowych spotkaniach pokazali swoją świetną formę, której kontynuację oglądaliśmy wczoraj. Ulegli jedynie ALTERNATE aTTaX, który z takim samym bilansem punktów przechodzi do fazy zasadniczej turnieju. Obie drużyny pokonały wszystkich rywali w grupie. Jedynie pojedynki między sobą zakończyły się remisem.

Podsumowanie spotkań grupowych i pełna punktacja grupy A

Dziś wszystkie nasze oczy powinny być zwrócone w stronę x-kom AGO. Jastrzębie w pierwszej kolejce fazy grupowej pozostawiły swoim fanom spory niedosyt, wygrywając zaledwie jedno spotkanie. Jednakże formację, która obecnie plasuje się na drugim miejscu w Polsce w rankingu HLTV, z pewnością stać na więcej. Furlan i spółka zdecydowanie mają szansę na awans, lecz muszą być dziś niemalże nieomylni.

Dzisiejsze rozgrywki wystartują o 17:00 i zainauguruje je mecz x-kom AGO vs HAVU, które do tej pory nie przegrało żadnego meczu w grupie i uznawane jest jako faworyt całego turnieju.

  • 17:00 – x-kom AGO vs HAVU
  • 18:15 – Vodafone Giants vs Nordavind
  • 19:30 – Nordavind vs HAVU
  • 20:45 – Vodafone Giants vs AGO
  • 22:00 – HAVU vs Vodafone Giants
  • 23:15 – x-kom  AGO vs Nordavind

Transmisja z BLAST Rising by Fantasyexpo dostępna jest w języku polskim na kanale ESPORT NOW, natomiast angielski stream można zobaczyć na BLASTtv.