Bukmacherka 23 marca 2022

Belgia z nowymi ograniczeniami dla zakładów bukmacherskich

Belgijski rząd wprowadził nowe ograniczenia dotyczące stawek zakładów bukmacherskich, czasu obstawiania oraz reklam. Jak poinformowała Belgijska Komisja Gier, zmiany w pierwotnym dekrecie królewskim weszły w życie 5 marca bieżącego roku, po tym jak podpisano je 17 lutego. 

Zmiany stawek, czasu i reklam zakładów w kioskach

Dekret zezwalał kioskarzom na przyjmowanie zakładów detalicznych. Nowe przepisy ograniczają jednak zakres, w jakim zakłady bukmacherskie mogą być głównym źródłem dochodów dla kiosków. Zgodnie z nimi, kioski będą mogły przyjmować zakłady tylko i wyłącznie w godzinach od 6:00 do 20:00. Łączna wysokość stawek nie będzie mogła przekroczyć 250 000 euro rocznie.

W każdym kiosku reklamy poświęcone ofercie zakładów – zarówno wewnątrz oraz na zewnątrz lokalu – nie będą mogły zajmować więcej aniżeli 3 metry kwadratowe. To nie wszystko, bo reklama zakładów nie będzie mogła stanowić również więcej niż 20% wszystkich reklam w kiosku.

Ogólnie zakłady nie będą mogły zajmować więcej niż 10 metrów kwadratowych i będzie można przeznaczyć na nie co najwyżej 1/5 całkowitej powierzchni handlowej. Ponadto, każdy tego typu lokal będzie musiał zadbać o co najmniej 200 różnych aktualnych publikacji codziennych, tygodniowych oraz miesięcznych. Sprzedaż tych tytułów musi wynosić co najmniej 25 000 euro rocznie.

Kioski z licencjami mają czas do 1 stycznia

Kioski posiadające licencje F2 czas na to, by dostosować się do określonych zasad mają do 1 stycznia 2023 roku. Dotyczy to maksymalnie czterech terminali lub aplikacji komputerowych, które mogą być używane do przyjmowania zakładów, 20% limitu przychodów z zakładów w stosunku do całkowitego rocznego obrotu oraz nowych limitów dotyczących powierzchni reklamowej.

Placówki, które nie zastosują się do tych przepisów, zostały poproszono o zrzeczenie się licencji F2, w celu uniknięcia sankcji. Według oficjalnej strony Belgijskiej Komisji Gier w całym kraju znajduje się 1543 kiosków oferujących zakłady. Ze wszystkich, ponad 200 mieści się w Brukseli, Antwerpii oraz prowincji Hainaut.

Przypomnijmy, że w Belgii przyznawane są różne rodzaje licencji F2, o które mogą ubiegać się także zakłady bukmacherskie. Licencje F1 posiadają wyłącznie operatorzy zakładów, natomiast licencje F1+ przyznawane są operatorom zakładów online.

Dodaj komentarz