Bukmacherka 2 stycznia 2020

Bet365 opracowuje dodatkowe narzędzia do ochrony gracza

Bet365 poinformowało o nowych rozwiązaniach w celu zwiększenia ochrony graczy i bezpieczniejszych praktyk hazardowych. Raport finansowy z proponowanymi działaniami został przesłany do Companies House w zeszłym miesiącu.

W części dokumentu dotyczącej raportu strategicznego operator podkreślił „niezachwiane zobowiązanie do zapewnienia wiodącego w branży podejścia do ochrony graczy”. System wczesnego wykrywania zagrożeń Bet365 „EROS” monitoruje aktywność klientów pod kątem „zachowań, które mogą wskazywać na potencjalne obawy”. W ubiegłym roku operator badał wykorzystanie technik uczenia maszynowego (samouczenia się maszyn) w celu dalszego rozwoju EROS, aby znacznie poprawić wykrywanie zachowań zagrożonych. Firma powiedziała, że opracowano wstępny model „który wkrótce przejdzie przez początkową fazę testów”.

Ponadto wraz z partnerem Focal Research – firmą zajmującą się badaniami społecznymi z siedzibą w Kanadzie – bet365 opracowuje praktyczne narzędzie wykorzystujące dane graczy do identyfikowania wzorców hazardu wysokiego ryzyka wśród klientów.

Pozytywne kroki w kontroli hazardu

Bet365 w swoim raporcie poinformował także, że jest na etapie wprowadzania poprawek w sposobie interakcji z klientami. Ma w tym pomóc współpraca z GamCare, która ma na celu opracowanie szkoleń dla wyspecjalizowanych pracowników mających kontakt z klientem. Obejmuje to szczególne skupienie się na podstawowych umiejętnościach, takich jak strategie motywacyjne zachęcające klientów do podejmowania pozytywnych kroków w zakresie kontroli hazardu.

Operatorzy twierdzą, że usprawnienia były częściowo spowodowane chęcią zapewnienia klientom „znacznie większej elastyczności w ustawianiu narzędzi do zarządzania hazardem”, a także gromadzenia większej ilości danych behawioralnych. Doprowadziło to do opracowania nowego narzędzia, które umożliwia klientom blokowanie dostępu do hazardu w określone dni lub godziny, z możliwością powtarzania tego co tydzień.

Grupa bet365 podkreśliła także, że w 2019 r. uruchomiono nową stronę (we wszystkich językach i jurysdykcjach) odpowiedzialnego hazardu skierowaną do klientów, na której mogą oni uzyskać dostęp do informacji o zachowaniu kontroli nad hazardem i mogą znaleźć szczegółowe informacje o wszystkich dostępnych narzędziach, które zapewnia operator.

“Ochrona gracza nie powinna być częścią konkurencji”

Bet365 podsumował: „Uważamy, że ochrona gracza nie powinna być częścią konkurencji między operatorami. Wyniki wewnętrznych badań są dzielone w całej branży. W nadchodzącym roku jesteśmy gotowi współpracować z innymi operatorami i organami regulacyjnymi w celu podniesienia standardów w branży, starając się, aby hazard był bezpieczny dla wszystkich”.