Bukmacherka 24 sierpnia 2023

Betclic Studios z pierwszym filmem. Historia Karola Bieleckiego

autor: redakcja
W środę (23 sierpnia) premierę miał pierwszy film krótkometrażowy zrealizowany dla Betclic Studios w ramach współpracy z międzynarodowym konkursem młodych twórców, Papaya New Directors. "Stereopsis" opowiada o kontuzji i rehabilitacji Karola Bieleckiego, słynnego, polskiego piłkarza ręcznego, który stracił oko podczas gry.

“Stereopsis” jest pierwszym z siedmiu filmów zrealizowanych w ramach współpracy Betclic i Papaya New Directors. Będą to nie tylko produkcje dokumentalne, ale także reklamowe i teledyski. Projekt wniesie branded content dostarczany przez Betclic na jeszcze wyższy poziom. Betclic łącząc siły z liderem w branży produkcji wideo w Polsce, chce umocnić swoją pozycję w tej dziedzinie. To także kolejna inwestycja w młode talenty, ciekawe pomysły i wizje spójne z brand claimem Betlic: “wybierz swój kurs”.

Choć to historia, którą 13 lat temu żyła cała Polska, bardzo chcieliśmy ją przypomnieć i przedstawić od mniej znanej strony. Karol Bielecki dokonał rzeczy niewyobrażalnej. Dzięki uporowi i ciężkiej pracy zaprzeczył głosom ekspertów, zdrowemu rozsądkowi i co najważniejsze medycynie, która w zasadzie nie dawała mu szans na wznowienie kariery – mówił Bartłomiej Płoskonka, country manager Betclic Polska – Karol wybrał swój kurs i został jednym z najlepszych sportowców w historii. Dzięki Betclic Studios jego historię lepiej poznają nie tylko kibice w Polsce, ale także za granicą – dodaje.

Fatalna kontuzja Bieleckiego. Stracił oko podczas meczu
– Dowiedziałem się, że nie ma szans na uratowanie mojej gałki ocznej. Trzeba wstawić protezę i wtedy będę mógł zacząć nowe życie. To życie na pewno nie będzie mogło już być związane ze sportem, bo piłka ręczna jest zbyt szybka i twarda, by grać z jednym okiem – wspomina Karol Bielecki w “Stereopsis”.

Karierę Bieleckiego przerwała koszmarna kontuzja, o której wieść obiegła cały sportowy świat. 11 czerwca 2010 roku, podczas meczu towarzyskiego reprezentacji z Chorwacją, Polak został trafiony przez rywala kciukiem w twarz, w wyniku czego stracił lewe oko. Dla profesjonalnego sportowca taka kontuzja oznacza koniec kariery – odbudowanie widzenia peryferyjnego (to dzięki niemu dostrzegamy obiekty, na których nie jest skupiony nasz wzrok) do poziomu pozwalającego na powrót do uprawiania sportu na najwyższym poziomie jest niemożliwe. Tak też było w przypadku Bieleckiego, który kilka dni po meczu ogłosił, że nie wróci już na boisko.

Bielecki udowodnił jednak, że w jego słowniku nie ma takiego słowa jak “niemożliwe”. Dzięki zastosowaniu nowatorskich technik rehabilitacyjnych i tytanicznej pracy, 28-letni wówczas zawodnik już kilka tygodni po wypadku, który miał zakończyć jego karierę, wrócił do gry. To właśnie o urazie i rehabilitacji opowiada w “Stereopsis”.

Były kadrowicz jest jednym z najlepszych zawodników w historii polskiego szczypiorniaka. To siedmiokrotny mistrz Polski, wicemistrz świata (Niemcy 2007) i dwukrotny brązowy medalista mundialu (Chorwacja 2009, Katar 2015). Zaliczył aż 259 spotkań w reprezentacji Polski, w których zdobył 962 bramki. Był wielką gwiazdą kadry Bogdana Wenty, której mecze przyciągały przed ekrany telewizorów miliony widzów.

Betclic Studios to dom produkcyjny i platforma wideo stworzona przez czołową markę bukmacherską w Polsce – Betclic. W ramach projektu młodzi, utalentowani twórcy tworzą krótkometrażowe filmy dokumentalne o ciekawych, inspirujących historiach ze świata sportu, kultury i nie tylko. W 2023 roku na polskim rynku powstały trzy produkcje Betclic Studios.

Dodaj komentarz