Ogolna 10 stycznia 2023

BETFAN: Złote Globy dla Colina Farrella i Cate Blanchett

Według analiz BETFAN, legalnego polskiego bukmachera, Złotymi Globami dla najlepszych filmów zostaną w tym roku nagrodzone produkcje „Fabelmanowie”, „Wszystko wszędzie naraz” oraz „Guillermo del Toro: Pinokio”. Zdaniem bukmachera Złote Globy trafią także do Colina Farrella, Cate Blanchett i Michelle Yeoh.

Złote Globy, które są traktowane jako miernik oskarowych szans, będą w tym roku przyznane już po raz osiemdziesiąty. Zdaniem analityków BETFAN zwycięzcą w kategorii „Najlepszy dramat” będzie film „Fablemanowie”, wyreżyserowany przez Stevena Spielberga. On sam zresztą, wedle przewidywań BETFAN, odbierze statuetkę Złotego Globu dla najlepszego reżysera.

Zdaniem analityków bukmachera stowarzyszenie HFPA nagrodę dla najlepszej komedii przyzna filmowi „Wszystko wszędzie naraz”, robiącemu wrażenie rozmachem narracji i planów. W tej kategorii zagrożeniem dla faworyta może być jednak produkcja „Duchy Inisherin” – wielopłaszczyznowa opowieść o rozpadzie relacji, osadzona w irlandzkich plenerach. Zdaniem BETFAN za ten właśnie film Colin Farrell otrzyma Złoty Glob dla najlepszego aktora w komedii. Oprócz tego „Duchy Inisherin” przyniosą statuetkę również za scenariusz.

Z kolei w kategorii „Najlepszy aktor w filmie dramatycznym” polski bukmacher przewiduje wygraną Austina Butlera za rolę Elvisa. Spośród innych nominowanych, jego pozycji może zagrozić jedynie Brendan Fraser, który zagrał w dramacie „Wieloryb”. Trzeci w kolejności jest Bill Nighy, ale dystans dzielący go od Butlera i Frasera pozbawia złudzeń co do jego szans.

Najlepszą aktorką dramatyczną zostanie według BETFAN Cate Blanchett, która zagrała kompozytorkę i dyrygentkę największej niemieckiej orkiestry w filmie Tár. Jej pozycja wydaje się niezagrożona, bo Michelle Williams grająca główną rolę kobiecą w „Fabelmanowie”, choć druga w kolejności, ma już wyraźnie mniejsze szanse. Z kolei Złoty Glob dla najlepszej aktorki komediowej trafi, zdaniem polskiego bukmachera, do Michelle Yeoh, która brawurowo zagrała w filmie „Wszystko wszędzie naraz”. Według ocen BETFAN Margot Robbie, najważniejsza kontrkandydatka,  nie zdoła jej pokonać w wyścigu po nagrodę.

Według analiz BETFAN Złoty Glob dla najlepszej animacji trafi do „Guillermo del Toro: Pinokio” , a za najlepszą piosenkę do Rihanny za „Lift me up”.

tagi:Betfan