Bukmacherka 8 listopada 2019

Betway dołączy do szwedzkiego stowarzyszenia ds. hazardu online

Operator hazardu Betway ma zostać członkiem Branschföreningen dla Onlinespel (BOS), stowarzyszenia branżowego zajmującego się grami online w Szwecji.

Betway posiada licencję na prowadzenie kasyna online oraz zakładów sportowych w Szwecji i działa na rynku regulowanym w tym kraju od początku tego roku.

Szwedzki regulator Spelinspektionen w maju ukarał Betway za naruszenie przepisów związanych z ofertami bonusowymi i nakazał operatorowi zapłacić 5 mln SEK (467331 EUR).

Sekretarz generalny BOS, Gustaf Hoffstedt, powiedział, że członkostwo Betway w stowarzyszeniu pomoże operatorowi upewnić się, że działa zgodnie z wszystkimi nowymi przepisami w tym kraju.

Betway dobrze wpisuje się w nasz profil firm oferujących gry, które stawiają na pierwszym miejscu długoterminową wizję, ochronę konsumentów i nowoczesne regulacje dotyczące gier” – powiedział Hoffstedt. „Ponowna regulacja wywiera na operatorów silną presję, niepewność co do istniejących i być może przyszłych regulacji. Na przykład, jeśli pojawią się zmiany w oferowanych zakładach, co jest koniecznością, aby skutecznie walczyć z ustawianiem meczów. Branża gier online musi mówić silnym głosem, a wraz z dołączeniem Betway do stowarzyszenia, głos BOS zostaje wzmocniony”.

Do członków BOS zaliczają się: Mr Green, Kindred, Betsson, bet365, LeoVegas, Games Games i GVC Holdings.

Decyzja Betway o dołączeniu do BOS pojawiła się po tym, jak w tym tygodniu stowarzyszenie uderzyło w podejście szwedzkiego rządu do nielegalnej działalności hazardowej, mówiąc, że nałożenie pewnych ograniczeń na licencjonowanych operatorów pozwoli nielegalnym stronom zwiększyć ich udział w rynku (pisaliśmy o tym w TYM artykule).

Dane opublikowane w tym tygodniu przez Spelinspektionen pokazały, że udział gier hazardowych na licencji w Szwecji wynosi od 85 do 87%, a pozostały udział przypada czarnemu i szaremu rynkowi. BOS zaalarmował, że jest to mniej niż poprzednie szacunki Spelinspektionen, a także jest to wartość niższa niż rządowy cel, zgodnie z którym co najmniej 90% gier hazardowych w Szwecji odbywa się na licencjonowanych platformach.