Ogolna 21 kwietnia 2022

Betway kolejnym operatorem z licencją w Ontario

Betway stał się najnowszym operatorem zakładów, który otrzymał licencję na nowo regulowanym kanadyjskim rynku hazardu online w prowincji Ontario.

Decyzja Komisji

Komisja ds. Alkoholu i Gier w Ontario (AGCO) potwierdziła, że ​​licencja Betway została wydana we wtorek (19.04.2022) i wygaśnie za dwa lata, 18 kwietnia 2024 r.

Licencja obejmuje Betway.ca i różne powiązane z nią dedykowane nazwy domen dla sportu, e-sportu, sportów wirtualnych, kasyna oraz kasyna na żywo.

Według AGCO, Betway jest 30. operatorem, który uzyskał licencję od czasu otwarcia rynku regulowanego. W tym momencie warto przypomnieć, że takie firmy jak Unibet, theScore, BetRivers, 888, PointsBet, LeoVegas, Bwin, Bet365, FanDuel, BetMGM i Caesars licencje uzyskały już w dniu otwarcia rynku, 4 kwietnia 2022 roku. Większość licencji będzie działać jednak tylko przez 12 miesięcy, a tylko dziesięć z nich przez dwa lata. Jedną z takich licencji posiada właśnie Betway.

Mocna pozycja Betway na kanadyjskim rynku

Według analityków Morgan Stanley, Betway odpowiadał za najwyższy odsetek pobrań aplikacji na smartfony w Ontario w ujęciu miesiąc po miesiącu w całym ubiegłym roku. Co ciekawe jeszcze w lutym 2022 roku Betway stanowiło jedną trzecią wszystkich pobrań aplikacji hazardowych w Ontario. Tuż ta Betway w kategorii pobrań na rynku kanadyjskim znajdował się Bet365.

Dane z pierwszych dwóch tygodni po pełnym otwarciu rynku w Ontario wskazywały, że Betway nadal odpowiadał za 5% wszystkich pobrań tego typu aplikacji w kwietniu, nawet przed uzyskaniem licencji. W tym samym okresie Morgan Stanley stwierdził, że theScore pochłonął połowę wszystkich pobrań aplikacji do gier i zakładów sportowych w Ontario, a następny był Bet365 z wynikiem 36%.

Zmiany prawne w Ontario

Uruchomienie rynku regulowanego w Ontario nastąpiło po prawie trzech latach, po tym jak rząd prowincji ujawnił plany zakończenia monopolu hazardu online i loterii w kwietniu 2019 roku. Z kolei w 2020 roku rząd wprowadził przepisy umożliwiające system licencjonowania, a ostateczne standardy dotyczące zakładów i gier online zostały opublikowane we wrześniu ubiegłego roku.

Ameryka Północna była największym rynkiem firmy matki Betway, Super Group w 2021 roku, generując 593,7 mln euro przychodów, co stanowi 45% obrotów firmy. W ubiegłym tygodniu Super Group odnotowała wzrost przychodów i zysku netto w skali rok do roku za rok obrotowy 2021, pomimo wpływu nowych regulacji na niektórych rynkach europejskich.

Dodaj komentarz