Bukmacherka 30 maja 2018

Biało-Czerwoni zdominują również drugi tydzień Ligi Narodów?

autor: BK
Polscy siatkarze fenomenalnie rozpoczęli zmagania w Lidze Narodów 2018 pokonując w pierwszym tygodniu Kanadę, Rosję i Koreę Południową. Nasi siatkarze stracili w tych meczach zaledwie seta!

Rywalizacja z Koreą Południową przebiegała zgodnie z oczekiwaniami. Łatwo, gładko i przyjemnie. 3-0 na inaugurację Ligi Narodów 2018. Dużą niespodzianką był jednak sobotni występ Biało-Czerwonych. Większość kibiców oczekiwała niezwykle zaciętej rywalizacji z Rosją zakończonej zwycięstwem Polaków w pięciu setach. Tymczasem, nasi zawodnicy pokonali Sborną aż 3-0. Kadra trenera Heynena straciła tylko jednego seta w niedzielnym meczu przeciwko Kanadzie. Czy doskonałe występy zostaną podtrzymane również w drugim tygodniu zmagań?

Arcytrudny mecz z Francuzami. Rewanż za Memoriał Wagnera?

Obie drużyny po raz ostatni spotkały się w sierpniu 2017 roku w trakcie Memoriału Huberta Wagnera. Francuzi po zaciętym boju wygrali z naszą reprezentacją 3-2. Należy jednak pamiętać, że Biało-Czerwoni byli już pewni awansu z grupy, z kolei Tricolores walczyli o życie. Ostatecznie Francja zdobyła o jednego seta mniej niż Rosjanie i odpadła z turnieju. Nasi piątkowi rywale również doskonale rozpoczęli rozgrywki w Lidze Narodów wygrywając z Iranem (3-1), Japonią (3-1) oraz Australią (3-0). Wierzymy jednak, że nasi siatkarze podtrzymają doskonałą passę i na Atlas Arenie pokonają Francję wynikiem 3-1 lub 3-2.

Początek meczu: piątek, 16:00

Łatwiejszy rywal w sobotę

Drugim rywalem Polaków w nadchodzącym weekendzie będzie kadra Chin. Reprezentacja z Azji rozpoczęła Ligę Narodów od porażki z Bułgarią (2-3). Następnie gładko pokonała Argentynę 3-0. W niedzielę Chińczycy polegli z kolei 0-3 w starciu ze Stanami Zjednoczonymi. Biało-Czerwoni nigdy nie przegrali z Chinami. Ostatni mecz w czerwcu 2016 roku zakończył się naszym zwycięstwem 3-2. Z całą pewnością nie będzie to tak łatwy mecz jak z Koreą Południową, jednak Orły są zdecydowanym faworytem tego meczu.

Początek meczu: sobota, 16:00

Niedzielne starcie z reprezentacją Niemiec

Weekendowe zmagania w Atlas Arenie w ramach Ligi Narodów 2018 zakończy mecz Biało-Czerwonych z reprezentacją Niemiec. Nasi zachodni sąsiedzi fatalnie zakończyli pierwszy tydzień rozgrywek ponosząc trzy porażki (0-3 z Brazylią, 1-3 z Serbią oraz 1-3 z Włochami). Należy jednak uczciwie przyznać, że Niemcy w każdym z powyższych spotkań stali na straconej pozycji wobec dużo silniejszych rywali. Polscy siatkarze mierzyli się z kadrą Niemiec w styczniu 2016 roku w turnieju kwalifikacyjnym do Igrzysk Olimpijskich. Orły przegrały pierwszy mecz 2-3 rewanżując się w drugim spotkaniu takim samym wynikiem. W niedzielnym pojedynku faworytem będą Biało-Czerwoni, którzy po pierwszym tygodniu plasują się na czele tabeli Ligi Narodów.

Początek meczu: niedziela, 16:00