Ogolna 22 marca 2023

Bragg Gaming publikuje wyniki za 2022 rok

autor: Mateusz Mazur
Bragg Gaming odnotował rekordowe przychody, zysk brutto i skorygowany zysk przed odliczeniem odsetek, podatków, amortyzacji i amortyzacji (EBITDA) zarówno w wynikach finansowych za cały rok 2022, jak i w czwartym kwartale ubiegłego roku. 

Wzrost przychodów Bragg w 2022 roku

Przychody Bragg w czwartym kwartale wyniosły 23,7 mln euro (20,8 mln GBP / 25,5 mln USD), co oznacza wzrost o 50,3% rok do roku, podczas gdy przychody za cały rok wyniosły 84,7 mln euro – jest to wzrost o 45,2%.

Yaniv Sherman, dyrektor generalny Bragg, powiedział, że wyniki były niezwykle zadowalające i dodał, że potwierdzają rozwój firmy przez cały ubiegły rok.

– Bragg zakończył przełomowy rok 2022 kolejnym kwartałem rekordowych wyników. Przychody, zysk brutto i skorygowana EBITDA w ostatnich miesiącach ubiegłego roku znacznie wzrosły w porównaniu z czwartym kwartałem 2021 roku i przekroczyły nasze wcześniejsze oczekiwania – powiedział Sherman.

– Te rekordowe wyniki podkreślają stały dynamiczny rozwój Bragg. Z powodzeniem kontunuujemy dywersyfikację naszej działalności, od obsługiwania głównie środkowoeuropejskich rynków gier, do stania się globalnym, opartym na treściach dostawcą rozwiązań igamingowych z szeroką dystrybucją w Ameryce Północnej i Europie – dodaje dyrektor generalny Bragg.

Intensywny czas

Ubiegły rok był dla dostawcy niezwykle intensywny. W marcu 2022 roku Bragg uzyskał licencje dostawcy w Ontario i na Bahamach. W czerwcu firma sfinalizowała przejęcie Spin Games za 30 mln dolarów po zatwierdzeniu licencji w Pensylwanii.

We wrześniu Bragg zapewnił sobie finansowanie w wysokości 8,7 mln dolarów z Lind Global Fund. W tym samym miesiącu dostawca ogłosił, że skonsoliduje wszystkie swoje firmy i biznesy pod jedną marką.

Większość przychodów Bragg pochodziła z działalności w Holandii. Ponieważ rynek gier online w Holandii został otwarty dopiero 1 października 2021 r., przychody w 2022 r. były znacznie wyższe niż w 2021 r., wzrastając o 533,7% do 36,8 mln euro.

Curaçao było drugim co do wielkości terytorium z kwotą 17,2 mln euro, podczas gdy przychody na Malcie wyniosły 14,6 mln euro. Pozostałe przychody pochodziły z USA, Chorwacji, Serbii, Rumunii i innych terytoriów.

Dodaj komentarz