Ogolna 18 listopada 2022

Branża na Malcie nieustannie umacnia swoją pozycję

W trakcie SiGMA Europe 2022, premier Malty - Robert Abela nie krył swojego zadowolenia związanego z nieustannego rozwoju branży iGamingu, podkreślając przy tym rolę rządu. 

Dom dla ponad 300 firm

W trakcie swojego przemówienia podczas SiGMA Europe 2022, Robert Abela – premier Malty opowiedział o rozwoju branży w kraju, podkreślając przy tym zaangażowanie rządu, dzięki czemu maltański sektor gier nieustannie umacnia swoją silną pozycję na świecie – Jest to branża, z której jesteśmy bardzo dumni. Malta to dom dla ponad 300 firm, oferujący ponad 10 tysięcy miejsc pracy związanych z branżą. Wiele spółek jest notowanych na głównych giełdach i może poszczycić się wyższym poziomem zarządzania.

Korzystny system licencyjny na Malcie spowodował utworzenie dużego ekosystemu, który stał się atrakcyjnym celem dla wielu firm działających w branży iGamingu. W pierwszej połowie tego roku branża wygenerowała wartość dodaną do lokalnej gospodarki w wysokości 712 mln euro, co oznacza wzrost o prawie 90 mln euro niż z pierwszej połowy poprzedniego roku.

Zróżnicowana gospodarka

Robert Abela podkreślił również rolę budowania zróżnicowanej gospodarki, która okazała się kluczowa w czasie pandemii. Malta chce cały czas stawiać na budowanie produktywnej, zrównoważonej i integracyjnej gospodarki – Branża gier jest integralną częścią przyszłości. Chcemy przekształcić ryzyko i wyzwania w nowe możliwości. 

Premier Malty zapowiedział także zwołanie pierwszego posiedzenia rady iGamingu The Gaming Malta Foundation już w grudniu, zapewniając operatorom platformę i możliwości doradzania zainteresowanym stronom rządowym w sprawie zasad, które mają bezpośredni wpływ na ich działalność.

Dodaj komentarz